Výroba lentilek v Česku po 114 letech skončí. Stěhuje se do Německa

1
219
Foto: Pixabay.com

Výroba tradičních českých čokoládových bonbonů Lentilky se v dubnu 2021 přesune do německého Hamburku. Informaci Českého rozhlasu Novinkám potvrdil mluvčí společnosti Nestlé Robert Kičina.

Jedním z důvodů pro tento krok je podle něj sjednocení receptury se značkou podobných čokoládových bonbonů Smarties. „V testu, kdy jsme lidem dali ochutnat obě varianty složení (původní i nové), zjistili jsme, že jim obě chutnají a jsou pro ně stejně akceptovatelné,“ vysvětlil Kicina.

„Zároveň dojde ke zlepšení nutričního profilu výrobku – snížení obsahu cukru, zvýšení obsahu mléka a čokolády a použití certifikovaného kakaa,“ dodal.

Druhým důvodem je optimalizace výroby a snížení nákladů na údržbu výrobních technologií.

Nestlé očekává lepší využití kapacit v hamburské továrně. Ta podle Kičiny dostačuje na výrobu těchto bonbonů pro celou EU.

Český závod to neumí bez plastů

„Navíc má závod technologii balení lentilek do papírových obalů a přispěje k plnění závazků Nestlé týkajících se snižování plastového odpadu bez větších investic. Obaly některých formátů dnes mají plastové součásti,“ doplnil mluvčí.

V českém závodě prý Nestlé nedisponuje technologií, která by plastové součásti umožnila nahradit papírovými.

Zaměstnance, kteří se aktuálně podílejí na výrobě lentilek v Česku, výrobce přesune na jiné výrobní linky ve stejné továrně. V českém závodě Sfinx v Holešově kromě toho bude nicméně i nadále probíhat balení nejpopulárnější 28gramové varianty lentilek.

Lentilky se v českých zemích začaly vyrábět již v roce 1907. Společnost Nestlé v Česku provozuje továrny Zora Olomouc a Sfinx Holešov. Mezi její tuzemské značky patří například Orion, Studentská pečeť, Margot nebo Kofila.

Autor: ohumír Žídek
Zdroj: https://www.novinky.cz/….cz

Že by podobnost čistě náhodná?

Na Sedlčanských sýrech si už nepochutnáme

Francouzská firma, která vlastní firmu v Sedlčanech na výrobu Sedlčanského hermelínu, dokonce i s názvem PRESIDENT, skončila. Takže díky, naši velcí privatizátoři, zase vidíte, jak jste to tady všechno posrali. Francouzům skončila desetiletá výhoda neplacení daní, tak co by tady dělali. Konkurenčního výrobce v ČR zlikvidovali a teď mají konečně otevřen trh do ČR! Starosta Sedlčan se to dozvěděl až z médií, takže byl zděšen, že by skoro celé město mělo být bez práce. Co je na tom nejhorší? Budovy v Sedlčanech zůstaly. Mohli by tady rozjet novou českou výrobu. Ale EU nám zakázala v této továrně vyrábět sýry. Továrna nesmí zpracovávat mléčné výrobky, nesmí konkurovat EU. Nesmíme dál v ČR ve výrobě pokračovat!!! To jsou věci! To jsme suverénní stát uprostřed EU!! Vychodní země jsou vlastně nové kolonie Francouzů a Němců. TO JSME TO DOPRACOVALI.

Autor: Alena Adámková
Zdroj: Facebook

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here