Chrudim posílila vybraná veřejná prostranství o wi-fi signál

0
192
Ilustrační foto: Pixabay.com

Město Chrudim se připojilo k iniciativě WiFi4EU a využilo nabídky příspěvku Evropské unie na zavádění bezplatného wi-fi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách.

„Jedním wi-fi zařízením jsme posílili a rozšířili již stávající částečné pokrytí Resselova náměstí. Ostatní místa mají k dispozici bezplatný wi-fi signál zcela nově,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011).

Nové wi-fi zařízení tak například dodává signál do Klášterních zahrad, kde se lze připojit v místech dětského hřiště a laviček. „Jistě to potěší rodiče, kteří v Klášterkách čekají, až si jejich ratolesti vyhrají na hřišti,“ říká starosta Pilný. „Ještě větším přínosem je pak wi-fi signál pro čekající klienty městského úřadu v Pardubické ulici,“ dodává. Wi-fi připojení je zřízeno v dolních dvou patrech budovy úřadu, kde se nachází nejvíce agend, za jejichž vyřízením klienti docházejí.

Pokrytí wi-fi signálem se týká rovněž budovy čp. 53 na dvoře úřadu, kde sídlí oddělení sociálně-právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí. Další zařízení pokrývá signálem „parčík“ u okružní křižovatky na Bídě. Turisté seznamující se s lákadly našeho města a regionu zase jistě ocení možnost bezplatného připojení na chodbě a v prostorách Turistického a informačního centra na Resselově náměstí.

Iniciativa WiFi4EU podporuje zavádění bezplatného wi-fi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách, jako jsou parky, náměstí, veřejné budovy, knihovny, zdravotní střediska nebo muzea v celé Evropě.

Obce mají díky této iniciativě možnost požádat o poukázku v hodnotě 15 000 EUR (cca 390 tis. Kč) na financování instalace wi-fi sítě, tedy na zařízení, jež signál volně šíří. Ostatní náklady, jako je konektivita, tedy samotné připojení k internetu, hradí město.

Využití bezplatného připojení je podmíněno registrací. Data z registrace jsou zpracovávána v souladu s opatřením GDPR, takže se neuchovávají dlouhodobě, a s pravidly pro provoz WiFi4eu.

Autor: Aleš Prokopec

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here