Na výlepových plochách v Chrudimi ubývá plakátů. Kultura má vystavenou stopku

0
879
Foto: Chrudimská beseda

Neklamným příznakem těžké doby koronavirové je na Chrudimsku a ještě víc v Pardubicích klesající počet plakátů na výlepových plochách. Věc je jasná: veškeré kulturní akce mají stopku.

Hurá do zoo! A třeba až do Liberce

V našem městě však stále dominují pozvánky na festival Zlatá Pecka. Je přitom jasné, že ten se v avizovaném rozsahu a ohlášeném termínu neuskuteční. Což o to, obří poutač na budově tiskárny na Masarykově náměstí je povedený a nepřehlédnutelný. Leč s blížícím se listopadem bude čím dál těžší uvěřit festivalovému lákání. Dokonce i oficiální webovky téhle přehlídky, jež měla být ozdobou podzimního kulturního života v Chrudimi, stále nabízejí kompletní program. Jako by se nechumelilo, respektive povážlivě nemarodilo…

Ve městě perníku zase výlepy připomínají děravou střechu zalátanou hlavně politiky s nuceným úsměvem. Nicméně 21. října tam překvapivě přibyla pozvánka do Východočeského divadla. Už 3. prosince se v něm má odehrát opera Carmen. No, reálné to moc není, ale naděje přece mizí ze scény až poslední.

Vyloženou lahůdkou pak je plakát zvoucí do liberecké zoologické zahrady. Čtete dobře: zákeřný koronavirus ohrožuje veškeré obyvatelstvo a vláda právě omezila volný pohyb lidí s výjimkou cest do práce, na nákup, k lékaři či na pomoc blízkým, ale exotická zvířata ve městě pod Ještědem se na vás těší!

Chrudimská beseda znovu baví online

Naštěstí existuje internet, kde lze bez obav z nákazy zhlédnout filmy, navštěvovat galerie nebo si třeba listovat v elektronickém vydání nějakého časopisu. V tomto ohledu si pochvalu zaslouží Chrudimská beseda, která stejně jako na jaře „jede a baví online“: stránky www.chrudimsobe.cz nabízejí desítky (nejen kulturních) tipů, na co se podívat, co si poslechnout, co si přečíst. Všechny odkazy jsou prolinkované, takže stačí kliknout, a můžete si užívat. Na zmíněných webovkách navíc přibývají nové podněty. Je k neuvěření, co všechno už tam najdete z našeho regionu, ale i ze světa… A kdo má rád zvířata, taky si přijde na své.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here