Před Lidlem stálo dlouhodobě auto s bezdomovci, kteří dělali v okolí nepořádek a močili zde

0
329
Foto: Kodl Cr

V úterý 20. října po půl osmé ráno kontaktovala strážníky žena s tím, že v Tovární ulici zpozorovala uhynulou kočku. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb, kde bylo uloženo do speciálního mrazicího boxu, odkud bylo následně vydáno k odborné likvidaci.

Parkovačka za stání na vyhrazeném místě

O chvíli později byli strážníci přivoláni na parkoviště v Rooseveltově ulici, kde na vyhrazeném parkovacím místě stál automobil bez příslušného povolení. Hlídka proto na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Další dvě obsazená vyhrazená místa a parkovačky

V 9.55 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Všehrdově náměstí parkují na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Hlídka zde tedy na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dlouhodobě zaparkované auto s bezdomovci před Lidlem

Po 14. hodině vyjeli strážníci do Poděbradovy ulice, kde žena zpozorovala dlouhodobě zaparkovaný automobil, v němž přebývají bezdomovci, kteří dělají v okolí nepořádek a močí zde. Hlídka zjistila majitele uvedeného vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný přislíbil, že ještě téhož dne automobil z místa odstraní.

Usměrňování provozu po nehodě v Dašické ulici

V 14.13 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník hasičů, neboť bylo třeba v Dašické ulici usměrňovat provoz, a to z důvodu dopravní nehody, ke které zde došlo. Strážníci na místě usměrňovali provoz do příjezdu hlídky Policie ČR, jež událost převzala k řešení.

Upozornění na dodávku u domu v ulici V Hliníkách

O několik minut později bylo oznámeno na tísňovou linku, že v ulici V Hliníkách parkuje dodávkový automobil u jednoho z místních domů. Hlídka informaci prověřila, avšak protiprávní jednání v tomto případě neshledala.

Zadržený zloděj ze Slovenska byl předveden na policii

V 17.02 hodin požádal o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba vyřešit krádež zboží v supermarketu v Poděbradově ulici. Protože podezřelý muž nemohl na výzvu strážníků prokázat svoji totožnost, předvedla jej hlídka do služebny Policie ČR v Chrudimi, kde byl ztotožněn jako obyvatel Slovenska. Jelikož se cizinec následně ke svému úmyslnému jednání doznal, vyřešili s ním strážníci přestupek uložením pokuty.

Žena oznámila, že jí někdo poškodil lak na vozidle

Před půl šestou večer byli strážníci přivoláni na parkoviště do Lupáčovy ulice, kde někdo poškodil lak na stojícím vozidle místní obyvatelky. Hlídka po příjezdu na místo shledala, že k činu došlo hranou dveří, zřejmě během vystupování posádky ze sousedního zaparkovaného automobilu. Když oznamovatelka místo s údajným poškozením řádně očistila, vyšlo najevo, že na jejím vozidle žádná škoda nevznikla, protože lak poškozen nebyl. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

V domě na Palackého třídě obtěžovali podomní prodejci

V 17.34 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se v bytovém domě na Palackého třídě pohybují podomní prodejci, kteří obyvatelům nabízí výměnu zámků. Hlídka však v budově ani v okolí tyto lidi nezastihla.

Ukradené jízdní kolo ze společné kolárny Na Větrníku

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, neboť místní obyvatelce někdo odcizil ze společné kolárny v domě jízdní kolo. Hlídka událost zadokumentovala, provedla šetření a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here