Tři nezletilci využívali i přes zákaz areál skateparku. Nezbývalo nic jiného, než je odsud vykázat

0
224
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V pondělí 19. října před osmou ráno bylo oznámeno na linku 156, že v Malecké ulici parkuje automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté bravy. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Nesprávně zaparkovaný automobil komplikoval stavbu

V 8.10 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Víta Nejedlého, kde nesprávně zaparkovaný automobil komplikoval realizaci stavebních prací. Hlídka lustrací příslušného vozidla zjistila jeho majitele, jehož se následně podařilo strážníkům kontaktovat. Dotyčný sám vyrozuměl odpovědnou řidičku, jež se po chvíli dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou automobil přeparkovala.

Ženě utekl na Školním náměstí pes uvázaný k lavičce

Několik minut před devátou ráno kontaktovala strážníky žena s tím, že před vstupem do budovy školy na Školním náměstí uvázala svého psíka u nedaleké lavičky. Když se po chvíli vrátila zpět, její zvíře tam již nebylo. Oznamovatelka se tedy domnívala, že jí pes byl odcizen, nebo utekl. Strážníci na místě shledali, že zvíře nebylo k vodítku připevněno za obojek, proto se zřejmě z vodítka samo vymanilo a uteklo pryč. O několik minut později oznamovatelka opět kontaktovala strážníky, avšak tentokrát s informací, že psa jí vrátil nálezce, jenž pobíhající zvíře poznal a odchytl.

V chrudimském Lidlu byla nalezena peněženka

Ve 14.42 hodin vyjeli strážníci do supermarketu v Poděbradově ulici, kde personál nalezl cizí peněženku. Hlídka tedy předmět, jenž obsahoval i finanční hotovost, v prodejně vyzvedla a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Tři nezletilci využívali i přes zákaz areál skateparku

Ve 14.55 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v uzavřeném areálu skateparku se i přes zákaz vstupu pohybují lidé. Hlídka zde zastihla tři nezletilé osoby, jež řádně poučila. Všechny děti poté areál opustily.

Údajné shlukování většího počtu osob popíjejících alkohol

V 15.55 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Víta Nejedlého, kde v parku mělo docházet k porušování vládních nařízení tím, že na jedné z laviček sedělo společně více než šest lidí, popíjejících na místě veřejně přístupném alkohol. Hlídka informaci prověřila, avšak shlukování většího počtu osob, ani požívání alkoholických nápojů zde nezaregistrovala.

Překážející dodávku Na Větrníku bylo nutné přemístit

Po šesté ráno upozornil strážníky občan, že u vjezdu do garážového domu poblíž sídliště Na Větrníku parkuje dodávkový automobil, jenž komplikuje řidičům vyjetí z tohoto parkoviště. Protože strážníkům se majitele automobilu nepodařilo kontaktovat, byla na místo přivolána odtahová služba. Vzhledem k dalším vozidlům stojícím v okolí však nebylo možné dotyčné vozidlo naložit na nákladový prostor odtahového vozidla, proto bylo nakonec pouze přemístěno, aby dál netvořilo překážku, a za jeho stěrač byla hlídkou umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here