V prosinci začne sloužit sjezd k městským sportovištím. Původně měl být postaven až po dokončení obchvatu

1
447
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V současné době finišuje firma M-Silnice se stavbou sjezdu z městského komunikačního obchvatu k městským sportovištím. Ten by měl být hotov zhruba za měsíc a od začátku prosince by se po něm mělo už začít jezdit.

Byl záměr urychlen kvůli developerské výstavbě?

Původně se předpokládalo, že se město do této dopravní stavby pustí až po dokončení druhé etapy chrudimského obchvatu, aby nekomplikovalo průjezd těžké nákladní dopravy v ulici Dr. Milady Horákové, která prozatím slouží tranzitu kamionů městem. Nakonec ale překvapivě prosadilo ještě v minulém volebním období urychlení tohoto záměru. Někteří městští zastupitelé v této souvislosti tvrdí (viz zápis z jednání veřejné schůze), že prý v kvůli výstavbě rezidenčního bydlení soukromého developera pod Kopanicí, kde si místní obyvatelé hromadně stěžují na možné komplikace v silničním provozu a havarijní stav mostu ve Vrchlického ulici, který kapacitně nové výstavbě nedostačuje, což prý bývalé vedení radnice vůbec nezohlednilo. Právě sjezd ke sportovištím má odsud odklonit veškerou autobusovou a osobní dopravu směřující k letnímu a zimnímu stadionu stejně jako ke krytému plaveckému bazénu či letní plovárně z této strany a zároveň tím obyvatelům i mostu ulehčit situaci.

Řezníček a spol. se ještě snažili do poslední chvíle

Bývalé vedení města v čele s Petrem Řezníčkem (SNK ED) nestihlo však záměr realizovat a tak se jej ještě pokusilo v prosinci 2018 na poslední chvíli prohlasovat, ale neúspěšně. Nepomohla ani záminka, že by sjezd usnadnil přístup k zimnímu stadionu hasičům v případě havárie. Nová radniční koalice byla proti s ohledem na stav zadlužené městské pokladny a dlouhodobě neřešené problémy, například kanalizaci v Medlešicích, jež si vyžadují další velké investice v řádu desítek milionů korun, na které musí Chrudim nejprve ušetřit peníze. Nakonec byl záměr odložen jen o rok a začalo se s ním letos v červnu. Vyjde přitom město zhruba na 13 milionů korun a vedle ulehčení situace v Koželužské ulici má dopravně usnadnit život také lidem v ulici Na Ostrově. Sjezd změní zároveň dosavadní provoz v ulici Dr. Milady Horákové, kde vznikne uprostřed komunikace dopravní ostrůvek, na který nebyli motoristé zvyklí a bude je nutit sjíždět ke sportovištím pouze z kopce ve směru od nemocnice a vyjíždět odsud výhradně ve směru k obchodnímu domu Tesco. Momentálně je zde hotový už násep a pokládají se obrubníky chodníků. Projekt, který zhotovil projektant Miroslav Kučera, dále pamatuje na veřejné osvětlení, oboustranné chodníky a podélná parkovací stání nejen pro osobní vozidla, ale i pro autobusy. V budoucnu se vedle sjezdu v místě bývalého skateparku počítá také s výstavbou parkovacího domu, nejspíš v režii nějakého developera.

Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here