Čtyři hasičské jednotky likvidovaly požár ve skladu hořlavých kapalin v Hlinsku

0
366
Foto: HZS Pardubického kraje

V úterý 10. listopadu dopoledne likvidovali hasiči požár ve skladu hořlavých kapalin v Hlinsku. Uvedla to mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Pardubického kraje Jana Poláková.

„Při přečerpávání technického benzinu do kanystru zde došlo pravděpodobně k výboji statické elektřiny, jehož se zaměstnanec zalekl a vylil kanystr s benzinem, a tím se zřejmě spustil požár. Muž se jej duchapřítomně snažil uhasit sám, ale jeho síly na to nestačily. V 8.43 hodin vyjely proto na místo čtyři jednotky hasičů,“ říká mluvčí Poláková.

Profesionální jednotka z Hlinska podle ní plameny uhasila vysokotlakým proudem vody. Poté vynesla ven před budovu sedm sudů s technickým benzinem, ethylacetátem a olejem, kde je místní dobrovolná jednotka ochlazovala. Na závěr provedli hasiči průzkum skladu termokamerou, aby odhalili případná skrytá ohniska požáru. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn.

„Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů. Škoda je přibližně vyčíslena na 100 tisíc korun na budově a dalších 20 tisíc korun na kapalných látkách. Hasičům se podařilo uchránit zhruba 500 tisíc korun na budově a 30 tisíc korun na zbývajících kapalných látkách v sudech,“ uzavírá Jana Poláková.

Foto: HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here