Občan upozornil na otevřené nehtové studio na Palackého třídě během nouzového stavu

0
1029
Foto: Roman Zahrádka

V sobotu 14. listopadu krátce před půl jednou odpoledne prověřovali strážníci oznámení o parkování vozidla na chodníku ve Filištínské ulici. Na místě bylo jednáno s řidičem, se kterým byl přestupek vyřešen na místě domluvou.

Údajně otevřené nehtové studio na Palackého třídě

O hodinu později vyjížděla hlídka na Palackého třídu, kde měla být podle oznamovatele otevřena provozovna nehtového studia. Šetřením na místě bylo zjištěno, že je provozovna pro zákazníky uzavřena. Majitel zde pouze zaléval květiny a z důvodu větrání měl otevřené vchodové dveře.

Muž vybírající od lidí na parkovišti u Albertu peníze

V 15.10 hodin oznámil občan na linku 156, že má u obchodního domu Albert po parkovišti chodit muž, který zde žádá po kolemjdoucích finanční hotovost v rámci sbírky na tělesně postižené osoby. Oznamovatel uvedl také popis tohoto muže. Hlídka provedla kontrolu parkoviště a následně i prostranství před ostatními obchodními centry, avšak muž odpovídající popisu nebyl nalezen.

Chlapík se nedokázal s bývalou přítelkyní dohodnout

V 17.25 hodin požádal strážníky o pomoc občan, který uvedl, že se nachází ve Škroupově ulici u bytu bývalé přítelkyně, od které se stěhuje, a ta mu nechce vydat jeho věci. Mezi bývalými partnery nebyla na místě shoda ohledně vlastnictví některých věcí. Po poučení oba uvedli, že si věci předají následující den, kdy se v klidu domluví.

Hospitalizace silně opilého muže ze Slatiňan

Před půl osmou večer vyjížděli strážníci na základě žádosti operačního důstojníka Policie ČR do Slatiňan, kde měl v Palackého ulici ležet opilý muž. Strážníci zde nalezli muže ze Slatiňan, který jevil známky silné opilosti. Vedle něho leželo jízdní kolo. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,2 promile alkoholu. Jízdní kolo bylo předáno matce muže v místě bydliště, opilý muž byl poté převezen do Chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho hospitalizaci.

Noční pád klienta Domu s pečovatelskou službou

Krátce před třetí ráno pomáhali strážníci v Domě s pečovatelskou službou v Soukenické ulici se zvednutím klienta, který upadl na zem. Strážníci muže zvedli a uložili zpět do postele. Muž neměl žádná viditelná zranění a možnost lékařského vyšetření odmítl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here