Na Větrníku vytékala z bytu voda do spodních pater bytového domu

0
195
Sídliště Na Větrníku. Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 16. listopadu po osmé ráno informovala žena strážníky o tom, že u střední školy v Poděbradově ulici zaregistrovala vyvrácenou dopravní značku. Hlídka informaci prověřila a následně vyrozuměla správce komunikace, jenž přislíbil, že zjedná nápravu.

Nesprávně zaparkovaný automobil komplikoval situaci

V 9.07 hodin byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde nesprávně zaparkovaný automobil zkomplikoval projetí nákladnímu vozidlu. Před příjezdem hlídky na místo však dotyčný automobil odjel pryč.

Na Větrníku vytékala z bytu voda do spodních pater domu

V 10.50 hodin požádal o spolupráci strážníky operační důstojník hasičů, neboť došlo v sídlišti Na Větrníku v jednom z bytových domů k úniku vody, jež tekla do spodních pater budovy, přičemž majitel příslušného bytu odmítl k sobě domů pustit instalatéry. Strážníci po příjezdu shledali, že obyvatel bytu odešel na nákup. Po návratu z prodejny dotyčný společně s hlídkou zjistil, že došlo k havárii na jeho vodovodní baterii a začal ji neprodleně odstraňovat.

Žena našla odložený kufr poblíž kynologického střediska

Před 15. hodinou vyjeli strážníci na Plochou dráhu, kde nedaleko kynologického střediska zpozorovala žena odložený kufr. Hlídka uvedené zavazadlo shledala ležící na oploceném soukromém pozemku, proto nečinila další opatření a ponechala jej na místě.

Dotyčná přinesla strážníkům nalezený mobilní telefon

O několik minut později se do služebny městské policie dostavila žena, aby odevzdala mobilní telefon, který před nějakou dobou ponechal některý ze zákazníků odložený v prodejně, kde pracuje. Hlídka přístroj od ženy převzala a odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

U Kateřinského kostela ležel na zemi bezdomovec

V 15.54 hodin byli strážníci přivoláni ke Kateřinskému kostelu, kde ležel na zemi bezdomovec. Po probuzení hlídkou se tento orientovaný muž z Ostravy usadil na nedalekou lavičku, kde setrval.

Žena odchytla u chrudimského Lidlu zatoulaného psa

Po 16. hodině oznámila na linku 156 žena, že odchytla u supermarketu v Poděbradově ulici volně pobíhajícího psa. Před příjezdem hlídky k prodejně oznamovatelka zvíře vydala však jeho majitelce, které se vysmekl z obojku během venčení.

V supermarketu kradl recidivista. Záležitost řeší policie

Přibližně o hodinu později obdrželi strážníci informaci, že došlo v supermarketu v ulici SNP ke krádeži zboží. Strážníci v prodejně shledali, že přítomný podezřelý muž se svým jednáním protiprávního činu nedopustil. Zhlédnutím kamerového záznamu ze supermarketu vyšlo však najevo, že se zde protiprávního jednání dopustil jiný, hlídce známý muž, jenž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkový trestný čin, proto byla následně do prodejny přivolána Policie ČR, aby převzala záležitost do své kompetence.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here