Loutkářské muzeum v Chrudimi láká na pestrý podzim na internetu

0
305
Foto: Muzeum loutkářských kultur Chrudim

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi nabízí v listopadu a prosinci online aktivity pro malé i velké zájemce, včetně speciálních prohlídek a neobvyklé mikulášské nadílky. Kvůli vynucenému zavření se přesunulo na internet, který nabízí v současnosti jediný sociální kontakt. Každý den se muzeum snaží přenést a zapojit virtuální návštěvníky do magického světa loutek, který nemá prakticky žádné hranice.

„Na našich webovkách a sociálních sítích třeba navazujeme na jarní Kašpárkovu aktovku, kdy humornou formou Kašpárkovým prostřednictvím návštěvníky vzděláváme. Přinášíme rovněž zajímavé odkazy na domácí i zahraniční loutkářské projekty včetně filmů a představení online,“ informuje Břetislav Oliva, neformální tiskový mluvčí. A dodává: „Zpřístupňujeme exponáty, které nejsou běžně k vidění. Zájemci si mohou poslechnout zvukové záznamy historických loutkových her z muzejní audiosbírky. V doprovodu maňáska Ručiky se mohou ti odvážnější vydat prozkoumávat tajemné prostory muzea, kam noha návštěvníkova dosud nevkročila, jako jsou sklepy nebo depozitář.“

Loutkárna právě finišuje s přípravou e-shopu, kde si lidé budou moci objednat publikace a část sortimentu kamenného muzejního obchodu. Již nyní se můžete podívat na upoutávky na muzejní publikace, v nichž se představí velká část zaměstnanců muzea. Třešničkou na adventním dortu bude oblíbená mikulášská nadílka, při níž Mikuláš, čert a anděl využijí moderních vymožeností a s dětmi se spojí přes Skype. „Věříme, že se v datovém přenosu kouzlo tohoto svátku a emoce s ním spojené neztratí. A doufáme, že se tato neobvyklá nadílka bude dětem i rodičům líbit,“ podotýká pan Oliva.

Sledujte muzejní webové stránky a stránky na sociálních sítích, kde se dozvíte, jak si o virtuální návštěvu Mikuláše zažádat! A najdete tam i spoustu zábavných aktivit a informací ze světa loutek a lidí kolem nich.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here