Discgolfové hřiště v Městském parku? Radní se na záměru neshodli a nechají proto rozhodnout zastupitele

0
241
Ilustrační foto: Pixabay.com

Radniční koalice není sjednocena v názoru, zda má být v Městském parku vybudováno hřiště na discgolf a nechá tedy uvedené rozhodnutí na zastupitelstvu, které se sejde 7. prosince. Hřiště chce postavit za své peníze občanský spolek a poté jej předat do majetku města. Odpůrci tohoto záměru však tvrdí, že se discgolf do Městského parku nehodí. Zejména jim vadí nevzhledné řetězové koše a létající disky, které prý mohou někoho snadno zranit.

„Byl jsem se na discgolfové hřiště podívat v zámeckém parku v Hrochově Týnci a po této zkušenosti jsem přesvědčen, že do Městského parku určitě nepatří,“ říká první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci) k souhlasnému stanovisku starosty města Františka Pilného (ANO 2011). „Původně jsme zamýšleli discgolfové hřiště instalovat v parku Střelnice. Jde ale o národní památku a navíc zde město v minulosti čerpalo dotace na některé projekty, které jsou stále v běhu, a pokud bychom tady nechali hřiště postavit, hrozilo by nám, že bychom museli dotace kvůli udržitelnosti těchto projektů vrátit,“ zdůvodňuje starosta Pilný, proč byl nakonec vybrán pro discgolf Městský park.

Zajímavé je, že se na discgolfovém hřišti neshodnou ani oba místostarostové za Piráty, Aleš Nunvář a Pavel Štěpánek. „Osobně si myslím, že by byla škoda nabídky občanského spolku nevyužít. Zejména, když pro discgolf nemáme jinou vhodnou lokalitu. To ale neznamená, že když tento záměr zastupitelstvo zamítne, že pro něj přestaneme hledat jiné lokality,“ namítá místostarosta Nunvář. „Osobně si myslím, že discgolf do Městského parku nepatří a budu hlasovat proti. V městské radě jsme se však shodli na tom, že konečné rozhodnutí necháme na zastupitelstvu a bude věcí každého zastupitele, jak se svobodně rozhodne,“ říká místostarosta Štěpánek. „Bude to nejideálnější řešení, už proto, že na discgolfové hřiště v Městském parku nemá jednotný názor městská rada, ani veřejnost,“ uzavírá starosta Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here