Chrudim začne vysvětlujícími tabulkami nabádat, aby lidé přestali krmit nutrie. Od jara se přemnožily a hrozí velké škody

1
488

Nutrie jsou opravdu invazivní druh. Pronikly až na půdu městského zastupitelstva, které v závěrečné rozpravě řešilo, co s nimi. V gesci je má přitom místostarosta Aleš Nunvář (Piráti), který kolegům v zastupitelstvu sdělil, že město zadalo v souvislosti s přemnoženými hlodavci zoologický průzkum.

A co zjistil? Vytipoval zejména lokality v Chrudimi a blízkém okolí, kde se nutrie vyskytují, a také jejich počty. „Převažují obavy, že se budou nutrie dál množit a spolu se zimou začnou pronikat více do centra Chrudimi, kde už jsou na některých místech vidět. Nejspíš proto, že si z nich lidé udělali atrakci a chodí je krmit. V první vlně nechá proto město nainstalovat vysvětlující tabulky, aby lidé nutrie zbytečně nekrmili. Pokud uposlechnou, mohlo by to zabrat, protože s velkými mrazy část nutrií nepřežije,“ míní místostarosta Nunvář. „Nutrie ničí porosty a břehy kolem řeky. Mohly by například zcela zničit zrevitalizovaný náhon,“ dodává starosta města František Pilný (ANO 2011).

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

1 komentář

  1. Nutrie v Chrudimi? Odchytit, utratit a expedovat do kafilerie VAPO spol. sr.o Žatecká 660 44101 Podbořany. Včera bylo pozdě. Bude li vedení města otálet, zvýší se populace Chrudimských nutrií a s tím jimi napáchané škody. No a náklady na jejich likvidaci z obecní kasy se znásobí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here