Muzeum v přírodě Vysočina se na vás bude těšit až v příštím roce

0
453
Skanzen na Veselém Kopci. Foto: SLS Vysočina

Skanzeny na Veselém Kopci a v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku zůstávají v prosinci zavřené. „Rozhodli jsme se tak vzhledem k trvávajícím opatřením proti šíření onemocnění koronavirem. V našich roubenkách není možné, s ohledem na trvale vysokou návštěvnost, dodržet stanovený počet lidí. Věříme, že to veřejnost pochopí a zůstane s námi alespoň prostřednictvím sociálních sítích, kam jsme naše aktivity momentálně přesunuli,“ říká ředitelka Muzea v přírodě Vysočina Magda Křivanová.

Muzeum dává na facebooku nahlédnout za zavřené dveře, informuje o probíhajících opravách, ale také připomíná důležité a zajímavé okamžiky adventního času. Čekání na Vánoce může zkrátit kalendář připravený na muzejním instagramu: do 24. prosince se každý den otevírá jedno políčko s nějakou předvánoční informací, receptem či návodem. Národní muzeum v přírodě, jehož součástí výše uvedené muzeum je, navíc na facebooku připravilo soutěž o volné vstupenky na rok 2021.

Betlém uprostřed Hlinska má otevřenu muzejní prodejnu upomínkových předmětů, kam své výrobky dodávají lidoví výrobci. Můžete tam až do 23. prosince objevit nějaký milý dárek pro své blízké. Zároveň se lze projít mezi roubenkami a potěšit se rozsvíceným vánočním stromem a bohatě vyzdobenými okénky roubenek. V okénkách si prohlédnete stavbičky z ovoce a kynutého těsta či betlémy a zjistíte, jak vypadá takzvané horácké stádo.

Napsal: Miloš Pelikán

Hlinecký Betlém v zimě. Foto: SLS Vysočina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here