Chrudim je připravena poskytovat obcím servis s provozováním radarů. Sama je ale ve městě nechce

0
517
Foto: Pixabay.com

Chrudim vyčlenila ve svém rozpočtu na rok 2021 půl milionu korun na nákup radaru, který chce pronajímat obcím na Chrudimsku, jež o to požádají. „Jako obec s rozšířenou působností jsme povinni poskytovat ostatním obcím servis, pokud jsme jediní, kteří mohou radary provozovat,“ objasňuje záměr starosta města František Pilný (ANO 2011).

Už nyní je přitom jasné, že na výpadovce z Chrudimi do Vysokého Mýta existuje několik obcí, které chtějí kvůli častému nedodržování povolené rychlosti začít v příštím roce měřit rychlost. Například Kočí, Hrochův Týnec nebo Čankovice. Radniční opozice je však proti takové investici a vyčítá současnému vedení města, že před časem rozmístění mobilních radarů v Chrudimi odmítlo. „Jsme přesvědčeni, že peníze vybrané z pokut tímto způsobem nemají být zdrojem naplňování městského rozpočtu,“ vysvětluje první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci), podle kterého sešlo z tohoto záměru v Chrudimi proto, že byl návrh zamítnut v souladu s koaliční smlouvou, která připouští pouze shodu všech koaličních partnerů, což se v případě radarů nestalo a ostatní partneři (ANO, Piráti a ČSSD) tuto dohodu respektovali, zatímco Chrudimáci jako jediní byli proti.

Pokuty vybrané v obcích by měl inkasovat Městský úřad Chrudim. Podle starosty Pilného by se však část těchto peněz měla vracet zpátky do uvedených obcí. Mohly by být použity například na lepší osvětlení přechodů pro chodce a ke zlepšení dopravní situace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here