Tříkrálová sbírka bude kvůli vládním nařízením v Chrudimi online

0
629
Dobrovolníci Tříkrálové sbírky v Chrudimi. Foto: Kodl Cr

I tradiční sbírku spojenou s obchůzkami Tří králů nepříznivě ovlivnil boj s koronavirem. Bude proto letos jiná: dokud v Česku potrvá pátý stupeň PES, koledníci nevyjdou. V případě návratu do 4. stupně, je většina charit připravena na koledování, kromě Olomoucké arcidiecéze.

Na humanitární účely lze každopádně přispět libovolnou částkou až do 30. dubna 2021. Do akce se můžete zapojit online: na stránkách www.trikralovasbirka.cz najdete jak sbírkový účet, tak informace potřebné k zaslání jednorázové či trvalé dárcovské textovky. Všem návštěvníkům tam zazpívají dětští koledníci a požehná jim otec Josef Suchár, farář a koledník z poutního místa Neratov v Orlických horách.

Původně měli tři dětští králové vyrážet do ulic a k domovům lidí od 1. ledna. Po Chrudimi se měli pohybovat 9. ledna, což ale znemožňují vládní nařízení platná do 10. ledna.

Pokud se situace zlepší aspoň o stupeň, lidé budou koledníky potkávat až do 24. ledna. Někdy to však bude jen dvojice, občas dokonce král samotář. Ke komu koledníci nedorazí nebo koho nezastihnou, může se akce zúčastnit virtuálně na uvedených webovkách. Aktuální informace poskytne Gabriela Víšová (e-mail: gabriela.visova@charita.cz, tel.: 731 598 790), celorepublikový koordinátor Tříkrálové sbírky.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here