Chrudim se rozhodla přitvrdit v boji s nutriemi. Jejich krmení se má stát přestupkem

1
274

Městská rada se rozhodla na návrh místostarosty Aleše Nunváře (Piráti) aktualizovat městskou vyhlášku o veřejném pořádku, kterou se například zakazuje občanům krmení holubů. Tento zákaz má být nyní rozšířen také o nutrie, protože se v Chrudimi přemnožily.

Na dotaz, zda to znamená, že mohou být občané za krmení nutrií pokutováni, Nunvář připustil, že ano, ale na druhé straně nechce prý současné vedení města takto městské strážníky úkolovat. Spoléhá se spíše na lehce kontroverzní cedule, které budou rozmístěny ve vytipovaných lokalitách na základě zoologického posudku a budou občanům vysvětlovat, proč není vhodné nutrie krmit a jaké škody městu způsobují. „Není cílem naplnit městskou kasu pokutami, ale občany vychovávat,“ říká místostarosta Nunvář.

„Je třeba si uvědomit, kolik peněz vynaložilo město Chrudim například ze zdejší náhon, jehož břehy kolonie nutrií podhrabávají a ničí stejně jako okolní stromy svými norami. Jestliže nějaká maminka přinese nutriím mrkvičku, aby se děti mohly dívat, je také zapotřebí vědět, že spolu s nutriemi začínají hodovat na donesených potravinách i potkani, kteří se s nutriemi kamarádí, a to rozhodně nechceme. Proto je rozšíření vyhlášky zcela na místě,“ pokračuje starosta města František Pilný (ANO 2011). Jak dodává, situace zašla dokonce tak daleko, že ve směru z Chrudimi na Tuněchody začínají podél řeky Chrudimky žít celé kolonie nutrií, až to prý vypadá, jakoby je tu někdo záměrně choval. V Chrudimi se předpokládá, že zde zatím žijí desítky kusů. O aktualizaci městské vyhlášky, která má pomoci tento neutěšený stav eliminovat, rozhodne 25. ledna na svém zasedání městské zastupitelstvo.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

1 komentář

  1. Zdar a sílu páni radní, zde nevyžádaná rada jak se zbavit nutrií v Chrudimi a okolí. Jediný způsob je (pokud nechcete použít otrávenou návnadu) nutrie odchytit, utratit a expedovat do kafilérie VAPO spol.sr.o. Podbořany. V dobách minulých toto povolání vykonával pohodný- antoušek- ras. Dnes veterinární služba. Čím déle budete otálet, tím vzniknou větší škody a s tím spojené náklady z obecní kasy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here