Co nás na východě Čech snad čeká a nemine aneb Popové a rockové koncerty v době tání

0
237

Už měsíce jsou osiřelá velká pódia i klubové scény. Živá koncertní scéna je na nule, nepočítáme-li zajímavá, někdy až experimentální vystoupení muzikantů v online přenosu na internetu.

Ale mýlí se ten, kdo si myslí, že pod krustou vládních nařízení se neklubou na svět výhonky koncertů čekajících na epidemickou oblevu! Také na Chrudimsku a Pardubicku je ohlášena řada popových a rockových akcí, které se při zkrocení koronaviru stanou vytouženou realitou. O kterých víme, vám v chronologickém přehledu (autor mu zasvětil celou noc) teď povíme.

Heřmanův Městec

Už v pátek 22. ledna má v sokolovně k poslechu a hlavně k tanci zahrát čáslavský Punc. Tamtéž se v pátek 26. února snad objeví legendární Odyssea. Oblíbená kapela Čechomor oznámila koncert na 9. duben, svérázný písničkář Pokáč hodlá vystoupit v pátek 16. dubna. Královna české country Věra Martinová snad potěší fanoušky 7. května v sokolovně.

Na sobotu 19. června je připravován tradiční OdyssFest ve Vyžicích u Heřmanova Městce. V pátek 8. října hodlá v sokolovně koncertovat Katapult a 5. listopadu kapela Keks z Benešova. Velký rocker s velkým hlasem Kamil Střihavka tamtéž v pátek 10. prosince odehraje akustický koncert se svými The Leaders.

Hlinsko

Už 9. února by se v divadelním sále Multifunkčního centra měla odehrát travesti show Nemocnice na pokraji zkázy v podání skupiny Techtle Mechtle a Kočky. Tamtéž pak 27. dubna snad vystoupí dámské smyčcové Trio Inflagranti a herec a zpěvák Václav Noid Bárta. Stejné místo do třetice: na 2. prosince je připravován koncert 4 Tenoři a Unique Quartet s doprovodnými hudebníky: repertoár budou tvořit slavné muzikálové hity, písně Karla Svobody, swingové evergreeny a operní árie.

Chrudim

Do Divadla K. Pippicha možná 3. března zavítá countryový zpěvák Jakub Smolík s kapelou. Tamtéž se v pondělí 8. března má uskutečnit nová show taneční a pěvecké travesti skupiny Screamers. Na 23. dubna chystá koncert u příležitosti svých 60. narozenin Dagmar Pecková. Repertoár mají tvořit skladby německého skladatele Kurta Weilla: jak ty vzniklé ve spolupráci s Bertoldem Brechtem, tak díla, která složil během svého francouzského a amerického exilu.

Stálice na domácí hudební scéně, rodačka ze Slatiňan Helena Vondráčková snad konečně prožije s fanoušky Dlouhou noc 8. května ve sportovní hale. Tamtéž snad Katapult z několikerého odložení koncertu vysvobodí záře reflektorů v sobotu 15. května – až začne dunět jeho melodický hardrock. Žánrově nezařaditelní Dan Bárta a Illustratosphere hodlají zahrát 19. září v Divadle K. Pippicha.

Pardubice

Plakáty zvoucí na tenhle koncert se v městě perníku objevily už loni v létě. Zatím platí, že slavná Bonnie Tyler má vystoupit 7. března v Enteria Areně (jejím hostem bude Petra Janů). Velšská zpěvačka známá svým chraplavým hlasem, která měla v Anglii prvý velký hit už v roce 1976, mimochodem vydává na konci února nové album.

Mladá popová kapela kapela Mirai z Frýdku-Místku snad zahraje v Automatických mlýnech 9. dubna. O týden později, v pátek 16. dubna, si naopak užijí hlavně pamětníci: velkolepý zážitek slibuje společný koncert Hany a Petra Ulrychových a Hradišťanu v Ideonu.

Na prvního máje to má na závodišti rozčísnout heavy metalová kapela Škwor. Také Chinaski chtějí zahrát 10. května venku: konkrétně na parkovišti u Enteria Areny. Šarmantní klavírista, zpěvák a skladatel Ondřej Brzobohatý vystoupí 21. května v Ideonu; kapely Dymytry a Traktor avizují na stejný den dvojkoncert v areálu koupaliště Cihelna.

Fanoušky devadesátkové techno music hodlá 15. října v Ideonu potěšit nizozemské duo 2 Unlimited. Zcela odlišné menu chce tamtéž servírovat „ledová královna severu“ Tarja Turunen: v pátek 29. října na koncertě zkombinuje hutný metal se symfonickou hudbou. Výlet do světa country pak nabídne Věra Martinová ve Východočeském divadle 22. listopadu.

Skuteč

Napodruhé to snad vyjde, a stálice české popmusic Marie Rottrová zazpívá 6. října ve skutečském Kulturním klubu.

Pokud jde o hudební festivaly, nelze zatím sehnat informace ani pro jejich stručný přehled. Jakmile je budeme mít, samozřejmě je v Novinách Chrudim zveřejníme.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Walter Hurtado
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here