Hasiči museli na Palackého třídě otevřít dveře bytu, aby se dostali k muži, který ležel za nimi

0
270
Foto: HZS Pardubického kraje, stanice Chrudim

V úterý 12. ledna v 11.03 hodin oznámil občan na linku 156, že v Lázeňské ulici porušují parkující vozidla zákaz stání. Oznámení zde bylo proto vyřešeno umístěním devíti výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

Upozornění na volně pobíhajícího psa Na Větrníku

Krátce před 14. hodinou přijali strážníci oznámení, že se v sídlišti Na Větrníku nachází volně pobíhající pes. O pár minut později oznamovatel upřesnil, že pes běžel směrem do Malecké ulice. Strážníci provedli kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, avšak psa nenalezli.

Hasiči museli otevřít dveře bytu, aby se dostali k muži

V 16.19 hodin se na strážníky obrátila žena bydlící v Palackého třídě čp. 790 a v oznámení uvedla, že z vedlejšího bytu slyší svého souseda, který volá, že upadl na zem a nemůže vstát. To samé řekl muž skrze dveře i strážníkům. Na místo byla proto přivolána jednotka hasičů, která byt otevřela. Následně strážníci zvedli muže ze země a posadili jej. U muže nebylo zjištěno žádné viditelné zranění. Uvedl, že se cítí po zdravotní stránce v pořádku a možnost lékařského vyšetření odmítl. O události byl posléze vyrozuměn jeho syn.

V Nerudově ulici ležela žena. Strážník ji přikryl termofólií

O hodinu později byli strážníci přivoláni do Nerudovy ulice, kde měla na zemi ležet žena. Strážník ženu zvedl ze země, posadil ji a přikryl termofólií. Vyčkal na místě s ženou do příjezdu záchranky, kterou do Nerudovy ulice přivolala oznamovatelka.

Záchytka měla plno. Bezdomovec byl hospitalizován

Po 22. hodině řešila hlídka oznámení o bezdomovcích, kteří se nacházeli v prostoru čekárny Českých drah a odmítali místo opustit. Po příjezdu na místo se zde nacházel silně opilý muž, který se neorientoval. Byl proto převezen k vyšetření do Chrudimské nemocnice. Z důvodu plné kapacity protialkoholní záchytné stanice musel být muž následně hospitalizován.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here