Žena odmítla vpustit domů pozitivně testovanou neteř. Hygiena dala chrudimskou ubytovnu do karantény

0
534
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 21. ledna v 10.55 hodin se na strážníky obrátila místní mladá žena, jež uvedla, že její teta jí nedovolila vstoupit do jejího bytu. Strážníci společně s oznamovatelkou tuto ženu kontaktovali a ta jako důvod svého jednání uvedla skutečnost, že její neteř byla pozitivně testovaná na Covid, a protože se v jejím bytě nachází i osoba vyššího věku, nechce ji ohrozit na zdraví. Odmítla proto neteř vpustit do svého bytu. Žena dále uvedla, že ubytování pro její neteř již zajišťuje příslušná pracovnice sociálního odboru při Městském úřadu v Chrudimi. Hlídka tuto informaci ověřila u zmíněné úřednice. Po poučení oznamovatelky strážníci odjeli, neboť jejich další pomoci nebylo třeba.

Hygiena nařídila v chrudimské ubytovně karanténu

V 11.15 hodin požádala strážníky o spolupráci pracovnice Krajské hygienické stanice, jelikož bylo třeba, aby hlídka poskytla doprovod pracovníkům hygienické stanice při předání rozhodnutí o nařízené karanténě obyvatelům místní ubytovny. Strážníci požadovanou asistenci pracovníkům KHS poskytli.

Řidič autobusu nalezl občanský průkaz, ale nepřijel

Před 15. hodinou oznámil strážníkům řidič autobusu, že ve vozidle MHD nalezl cizí občanský průkaz a požádal, aby hlídka vyčkala na jeho příjezd na zastávce v Novoměstské ulici, kde jí tento doklad předá. Strážníci na místě určitou dobu setrvali, avšak dotyčný řidič se k nim nedostavil.

Mírně podnapilý muž v ulici Na Valech odešel domů

V 15.05 hodin byla hlídka přivolána do ulice Na Valech, kde se pohyboval zřejmě podnapilý muž. Strážníci v něm zjistili místního muže, jenž byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientoval se. Tento člověk následně sám odešel do nedalekého bydliště a hlídka poté odjela.

Dvě parkovačky za stání automobilů přímo v křižovatce

V 17.09 hodin vyjeli strážníci do křižovatky ulic Družstevní a Malecká, kde nesprávně parkovaly automobily. Hlídka tedy na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Nemocný ježek putoval do záchranné stanice živočichů

Přibližně o čtyřicet minut později se na srážníky obrátil občan, jenž nalezl nemocného ježka. Hlídka zvíře od muže převzala a prozatím je umístila ve služebně, kde ježka po telefonické domluvě převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Žák zařízení v Čáslavské ulici kouřil. Půjde před komisi

V 18.35 hodin byli strážníci přivoláni do pedagogického zařízení v Čáslavské ulici, kde jeden z žáků kouřil cigaretu v areálu školy. Hlídka po příjezdu počínání tohoto mladistvého chlapce zadokumentovala a událost dořeší přestupková komise při Městském úřadu v Chrudimi.

Odhozené injekční stříkačky u kruhové křižovatky

O hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že na stezce poblíž okružní křižovatky v ulici Dr. Milady Horákové leží odložené injekční stříkačky. Hlídka tedy tyto předměty na místě vyzvedla a odevzdala je k odborné likvidaci.

Žák házel na své spolužáky židle. Půjde také před komisi

Několik minut poté kontaktoval strážníky vychovatel pedagogického zařízení v Čáslavské ulici s tím, že jeden z žáků jejich školy hází po spolužácích židle. Strážníci po příjezdu jednali s oznamovatelem i s dotyčným žákem. Přítomnou hlídku oslovila vychovatelka, jež oznámila, že byla dotyčným mladíkem verbálně napadena. Strážníci událost zadokumentovali a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi.

Vychovatelka přistihla žáka kouřit v koupelně

Ve 20.45 hodin vyjeli strážníci opět do pedagogického zařízení v Čáslavské ulici, kde tentokrát jiný žák kouřil cigaretu v koupelně a byl přistižen vychovatelkou. Hlídka opět událost zadokumentovala a stejně jako v předchozích případech i toto jednání dořeší přestupková komise.

Rušení nočního klidu po půlnoci v Pardubické ulici

Třicet sedm minut po půlnoci bylo oznámeno na tísňovou linku, že v jednom z bytových domů v Pardubické ulici dochází k rušení nočního klidu hlukem, jenž vychází z konkrétního bytu. Přítomné hlídce oznamovatelka po příjezdu sdělila, že v jejich domě je již ticho, neboť soused, jenž rušil noční klid, z bytu odešel.

Muž na stromě si k sobě přivolal záchranku

V 0.41 hodin požádal o příjezd strážníků do Tovární ulice občan, jenž uvedl, že se nachází vylezlý na stromě u místní ubytovny a někdo jej chce shodit dolů. Oznamovatel zároveň požádal operátora městské policie o přivolání posádky Zdravotní záchranné služby. Při příjezdu hlídky na místo se tam již nacházela posádka záchranky, kterou muž telefonicky přivolal. Protože přivolaní zdravotníci neshledali tohoto člověka ohroženého na zdraví, ani na životě a jeho vyšetření, či hospitalizace nebyla nutná, ponechali jej na místě. A protože ubytování tohoto muže v ubytovně nebylo podle personálu tohoto zařízení možné, odešel přespat ke kamarádovi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here