Muž nakažený koronavirem porušil podmínky karantény. Strážníci ho objevili u místní benzinky

0
471
Foto: Pixabay.com

V pondělí 25. ledna v 9.59 hodin oznámil občan na linku 156, že v Průmyslové ulici parkuje nákladní vozidlo s nadměrným nákladem v těsné blízkosti přechodu pro chodce. Strážníci na místě jednali s pracovníkem firmy, odpovědným za přepravu nadměrných nákladů. Ten hlídce sdělil, že řidič nákladního auta dodržuje bezpečnostní přestávku a ihned po jejím skončení odjede. Dále přislíbil, že se tato situace už nebude opakovat.

Muž nakažený koronavirem porušil karanténu

V 12.22 hodin přijali strážníci oznámení, že se v Městském parku v budově č. p. 274 nachází bezdomovec, který má mít údajně nařízenou karanténu, v rámci které se má zdržovat v městské ubytovně v Tovární ulici. Muž strážníkům k věci uvedl, že si není vědom toho, že by se na něho měla vztahovat karanténa. Žádné rozhodnutí o jejím nařízení prý neobdržel. Zjištěné skutečnosti byly konzultovány s pracovnicí krajské hygieny, která uvedla, že muž by měl být skutečně v karanténě, nicméně potvrdila mužovo tvrzení o tom, že neobdržel rozhodnutí o jejím nařízení, neboť se jej nepodařilo kontaktovat. Tyto informace byly muži následně sděleny. Muž se posléze dostavil do ubytovny, kde její vedoucí uvedl, že zajistí další potřebné kroky. O hodinu později však muž opět opustil prostory ubytovny, byl hlídkou nalezen u nedaleké čerpací stanice. Strážníci jej doprovodili zpět do ubytovny a událost zadokumentovali.

Žena upozornila na mládež kouřící marihuanu

Krátce před půl třetí odpoledne prověřovala hlídka oznámení, v němž žena uvedla, že v Čáslavské ulici za domem čp. 1158 kouří mládež marihuanu. Strážníci provedli kontrolu uvedeného místa, avšak žádná mládež se zde nenacházela.

Občan přinesl strážníkům dvě injekční stříkačky

V 17.20 hodin se do služebny městské policie dostavil občan, který strážníkům předal dvě injekční stříkačky, které nalezl pohozené pod Myší dírou. Strážníci stříkačky umístili do speciálního boxu a následně byly předány k odborné likvidaci.

Obyvatelka sídliště Na Větrníku měla strach z bývalého přítele

Po 21. hodině vyjížděla hlídka do sídliště Na Větrníku, kde žena oznámila, že má problémy s bývalým přítelem, který chodí k jejímu bytu, zvoní na zvonek a klepe na dveře. U dveří jí má nechávat věci, která ona nechce. Jelikož měla žena obavu, zda se muž nenachází v domě, provedla hlídka kontrolu všech prostor, kde by se mohl zdržovat. Muž se tu ale nenacházel. Žena byla následně poučena, jak může ve věci postupovat. S hlídkou se poté domluvila na dalších krocích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here