Aleš Nunvář je připraven v případě zvolení poslancem vzdát se funkce chrudimského místostarosty

0
1069
Současné vedení města. Zleva: první místostarosta Petr Lichtenberg, starosta města František Pilný, místostarosta Pavel Štěpánek, místostarosta Aleš Nunvář. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Chrudimský místostarosta Aleš Nunvář se uchází v pirátských primárkách o čtvrtou pozici na kandidátce v podzimních parlamentních volbách. Jelikož ale budou tentokrát Piráti tvořit koalici s hnutím STAN, půjde ve skutečnosti celkově o šestou pozici na kandidátní listině. O konečném pořadí však rozhodne v tomto týdnu krajské sdružení České pirátské strany.

„Pokud neuspěji, budu se ucházet i o další místa na kandidátce,“ říká místostarosta Nunvář. Jak dodává, důvodem k tomu je nominace a podpora jeho stranických kolegů z krajského i místního sdružení, kteří dospěli k závěru, že by účast místostarosty na kandidátce spolu se „starosty“ zvýšila prestiže celé kandidátky. „Zatím není rozhodnuto. Navíc, nejde ani o volitelnou pozici, takže pravděpodobnost mého zvolení je malá. Pokud bych ale zvolen byl, nepřišlo by mi správné kumulovat funkci chrudimského místostarosty a poslance. Chci totiž dělat svoji práci pořádně a u toho nelze sedět na vícero židlích zároveň. Toto by mělo být normální nejen v politické kultuře Pirátů, ale u všech politických stran. Pokud by to tedy nastalo, a opakuji není to nic reálného, natož pravděpodobného, mohl by mě na radnici zastoupit některý z kolegů. Naštěstí nejsem jediný Pirát v Chrudimi, ani v zastupitelstvu. Závěrem opakuji, že nikam neodcházím, politika a podílení se na správě věcí veřejných mě naplňuje, a věřím, že o mě ještě uslyšíte,“ odpověděl Novinám Chrudim Aleš Nunvář.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here