Dvojice agresivních psů opět zaútočila v Koželužské ulici. Do věci se vložil starosta a o pomoc byla požádána i krajská veterina

0
487
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 29. ledna v 7.35 hodin bylo strážníkům oznámeno, že došlo v Koželužské ulici k napadení psa dvěma volně pobíhajícími psy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že útočící psi jsou již zpět na svém pozemku, kam je zavedla dcera majitelů. K incidentu mělo dojít v uvedené ulici, kde žena venčila na vodítku svého psa, na kterého oba psi zaútočili, když vyběhli z přilehlého pozemku.

Při útoku utrpěl pes řadu zranění. Majitelce zraněného psa pomohla žena, která incident viděla z okna a schovala dotyčnou do svého domu. Následně ženy požádaly kolemjdoucího muže, aby zazvonil u domu, odkud psi pocházejí a řekl jejich majitelům, aby psy odchytli. Poté se na místo dostavila nezletilá dcera majitelů, která psy odvedla domů.

Je pravdou, že u těchto psů nešlo zdaleka o první útěk a útok. Městská policie Chrudim v minulosti evidovala několik podobných událostí. První případy byly s majiteli řešeny pokutami, poslední uložená pokuta byla v řádu několika tisíc korun. Ani to nepomohlo a k útěkům dochází i nadále. Strážníci tedy upustili od ukládání pokut a následné útěky těchto psů byly vždy zadokumentovány a předány k řešení věcně příslušnému odboru městského úřadu. O nebezpečných událostech byla rovněž informována Krajská veterinární správa, která je opakovaně žádána o provedení kontroly chovu a o další případné kroky, které by vedly k vyřešení situace.

„K pátečnímu útoku mohu uvést, že i tentokrát byl případ řádně zadokumentován a následně bude předán k řešení ke správnímu řízení. Zároveň byl sepsán další podnět na Krajskou veterinární správu, kde opětovně žádáme o kontrolu chovu těchto psů. V průběhu sobotního dopoledne a poté i večer jsem situaci řešil s panem starostou, který se k problému staví velmi aktivně. Snažíme se nalézt řešení, které by vedlo k zajištění bezpečnosti občanů. I proto se uskutečnila schůzka pana starosty s majitelem domu a majiteli psů, při které byl dán příslib budoucích stavebních úprav oplocení pozemku. Ze strany městské policie bude v této lokalitě zvýšena hlídková činnost,“ říká vrchní strážník Lukáš Dvořák.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here