„Namalujte svou vlastní výstavu,“ vyzývá děti Východočeské muzeum

0
144
Foto: Pixabay.com

Východočeské muzeum v Pardubicích je stále uzavřené, výstavy na zámku rovněž, a tak se lidé musí spokojit s procházkou po valech nebo aktivitách na internetu. K webovým výstavám, virtuální prohlídce či venkovní hře Zámecká stopovačka přibyla v únoru nová soutěž pro děti Muzeum jako malované.

„Inspirujte nás a namalujte, jakou výstavu byste chtěli u nás vidět,“ povzbuzuje děti a rodiče edukátorka muzea Lucie Podroužková. „Byly by to hračky z muzejního fondu? Nebo loutky, filmoví hrdinové či pohádkové postavičky? Chcete, aby se výstavní sál proměnil v jednu velkou autodráhu nebo obří pokojíček pro panenky? A co třeba tajemná jeskyně plná zvířecích obyvatel?“ napovídá svými otázkami.

Soutěž je určena dětem od 1 roku do 15 let. Vyhrát mohou dárek a volnou vstupenku pro své rodiče. Stačí namalovat, jakou výstavu považuje soutěžící za nejlákavější, a poslat vyfocený nebo naskenovaný obrázek na adresu podrouzkova@vcm.cz.

Východočeské muzeum všechny malůvky vystaví na svých webovkách. „Každý lichý týden vylosujeme tři výherce, přičemž jeden z nich získá plyšovou hračku páva,“ dodává Podroužková. Další informace o soutěži lze najít na odkazu www.vcm.cz/…lis, kde pardubické muzeum nabízí své online aktivity na jednom místě. Chlapce a děvčata tam čekají i hravá puzzle se zámeckými a muzejními motivy a poznávací kvízy.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here