Muž spící na chodbě domu v Revoluční ulici nadýchal neuvěřitelných pět promile

0
359
Ilustrační foto: Kodl Cr

Ve středu 17. února po sedmé ráno požádal o spolupráci strážníky operační důstojník hasičů, neboť bylo třeba řešit padající sníh a rampouchy na jednom z domů v Poděbradově ulici, kde během uplynulé noci příslušníci Policie ČR umístěním technického prostředku na chodník zakázali chodcům vstup do ohroženého úseku. Strážníci vyjeli na místo a kontaktovali předsedkyni společenství vlastníků příslušné budovy. Tato žena následně hlídce přislíbila, že okamžitě učiní potřebné kroky, aby v okolí jejich budovy již chodcům žádné nebezpečí nehrozilo. V průběhu dopoledne pak předsedkyně strážníkům oznámila, že sníh i rampouchy byly odstraněny.

Stížnost na parkování na autobusové zastávce

V 9.39 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Na Rozhledně, kde měl v autobusové zastávce neoprávněně parkovat automobil bílé barvy. Hlídka místo prověřila, avšak uvedené vozidlo ani protiprávní jednání řidičů zde nezaregistrovala.

Muž spící na chodbě domu nadýchal neuvěřitelných pět promile

Dvě minuty před polednem bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z domů v Revoluční ulici spí na společné chodbě neznámý muž, z jehož dechu je cítit alkohol. Strážníci tohoto člověka shledali neorientovaného a neschopného samostatné chůze, proto jej podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 5 promile alkoholu. Následně jej dopravili k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Vzhledem k vytížení zdravotnického personálu se převoz mohl uskutečnit až s určitým časovým odstupem, kdy v odpoledních hodinách hlídka dotyčného vyzvedla ve zdravotnickém zařízení a dopravila na záchytku, kde ho předala personálu stanice.

Přeplněný chrudimský Kaufland kvůli výměně pokladen

V 15.10 hodin vyjeli strážníci do supermarketu v ulici SNP, kde z důvodu výměny pokladen a přeplnění prodejny zákazníky došlo k tomu, že lidé na prodejní ploše nedodržovali dvoumetrové rozestupy. Hlídka po příjezdu k supermarketu shledala, že management prodejny již na situaci reagoval a učinil nutná opatření. Okamžitě došlo k uzavření vchodu do supermarketu a následně i ke snížení počtu zákazníků, kteří byli poté vpouštěni do prodejny pouze v omezeném počtu.

Nevhodně pokřikující dělníci ve Filištínské ulici

O čtyřicet minut později oznámila žena ve služebně městské policie, že u jedné z restaurací ve Filištínské ulici postává několik mužů, kteří jsou tam zřejmě ubytovaní, a dodala, že na chodníku kouří a u toho nevhodně pokřikují na kolemjdoucí lidi. Hlídka přítomné dělníky poučila o dodržování rozestupů a také o vhodném chování k ostatním lidem. Strážníci následně u tohoto podniku prováděli namátkové kontroly.

ŘSD už čtrnáct dní ignoruje výzvu na opravu výmolu

V 18.03 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se nedaleko jednoho z výjezdů z okružní křižovatky u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové nachází ve vozovce výmol. Strážníci informaci na místě prověřili a poté o zjištěných skutečnostech učinili zápis do knihy závad, kdy vyšlo najevo, že stejná závada byla strážníky hlášena ŘSD již 3. února.

Bezdomovec se dobýval do pizzerie. Hlídka ho vykázala

O hodinu později byli strážníci přivoláni do pizzerie, kam se dobýval místní muž bez domova, jenž u svého počínání nadával. Hlídka dotyčného odsud vykázala.

Upozornění občana na přestupek se nepotvrdilo

V 5.35 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v prostoru autobusové zastávky v Malecké ulici parkuje neoprávněně osobní automobil. Hlídka informaci prověřila, avšak protiprávní jednání zde nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here