Experiment s drogami stál mladíka málem život. Zachránilo ho uprostřed noci úspěšné policejní pátrání

0
361
Policejní pes Attack pomohl nalézt pohřešovaného mladého muže. Foto: Policie ČR

V sobotu 20. února ve večerních hodinách přijala republiková policie zprávu, že v Ronově nad Doubravou vnikl na soukromý pozemek nějaký muž, který je evidentně pod vlivem návykových látek. Hlídka z Třemošnice zjistila, že nezvaný host zmateně hledá svého kamaráda, ale ten nebyl doma. Poslední informace, kterou rodina měla, zněla, že jde tábořit do lesa. Syn mobil nezvedal, kamarád, s nímž měl tábořit, stál zmatený pod vlivem drog na pozemku, proto se dostavila obava, že by 19tiletý mladý muž mohl být v lese v ohrožení života. Do pátrací akce se proto vložily hlídky Pardubického i Středočeského kraje, na pomoc byli přizváni také profesionální a dobrovolní hasiči.

„Lesy v okolí Ronova nad Doubravou a Žlebů jsou rozsáhlé a členité, k náročnosti pátrací akce přispěla i tma v nočních hodinách. Někdo projížděl autobusové zastávky a okolní obce, další skupina se odebrala právě do zmíněných lesů. Do akce byl nasazen i psovod se psem. První stopa byla nalezena místní části Studánka. Bylo to tábořiště pohřešovaného. Pátrající policisté i dobrovolníci se rozdělili do dvou skupin, jedna se vydala ze strany od Ronova nad Doubravou na Žleby, druhá šla k Sádeckému mostu. Právě tam psovod našel batoh pohřešovaného, což všechny utvrdilo v tom, že pátrací akce probíhá ve správné lokalitě. Pes po několika minutách, zhruba po 1,5 kilometru od nálezu batohu, začal štěkat, což věstilo, že něco našel. Štěkot zněl přesně tak, jak se učil při vyhledávání osob. Na místě opravdu ležel muž, který odpovídal popisu pohřešovaného. Byl zraněný, na těle měl několik bodnořezných poranění, ale komunikoval. Zatímco psovod zajišťoval životní funkce zraněného a vysíleného muže, stačil si vyslechnout, že zranění si způsobil sám. Nůž měl u sebe, při čekání na další pomoc nalezený mladík ještě dodal, že s kamarádem poprvé užili drogu, takzvanou havajskou růži a k tomu kouřili marihuanu, což s ním ´zamávalo´ tak, že se nožem na několika částech těla poranil. Proč si tak ublížil, nedokázal vysvětlit. Jen doplnil, že sebevražedné úmysly určitě neměl,“ popisuje průběh pátrácí akce policejní mluvčí Eva Maturová.

K prostoru mezi Bažantnicí a skautskou klubovnou se vydali další policisté a dobrovolní hasiči, aby dotyčného transportovali na nejbližší pozemní komunikaci, kde si ho převzala zdravotnická záchranná služba. „Skvělá práce, koordinace a komunikace všech zúčastněných osob, které se do pátrací akce zapojily, mají na svědomí záchranu lidského života. Snad si mladíci další experimenty s drogami příště rozmyslí a tento případ odradí od podobných experimentů i další, kteří by měli v úmyslu návykové látky byť jen ze zvědavosti otestovat. Hranice mezi životem a smrtí byla v totmo případě opravdu tenká,“ konstatuje mluvčí Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here