Řidiči čtyř automobilů České pošty porušili dopravní předpisy na Resselově náměstí

0
319
Foto: Roman Zahrádka

V pátek 19. února ve 13.22 hodin upozornil strážníky občan na to, že na Resselově náměstí parkují vozidla pošty mimo jejich vyhrazená parkovací místa. Strážníci informaci prověřili a následně za stěrače tří automobilů umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. Jeden dopravní přestupek vyřešila přitom hlídka s přítomným řidičem na místě.

Parkovačka za stání na chodníku a veřejné zeleni

Po 14. hodině bylo oznámeno na linku 156, že poblíž křižovatky ulic Malecká a Na Šancích parkuje automobil na chodníku a částečně na zeleni. Hlídka tedy na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Oznámený nález svazku klíčů v ulici V Hliníkách

Přibližně o třicet minut později vyjeli strážníci do ulice V Hliníkách, kde muž nalezl cizí klíče. Hlídka tedy nález převzala a odevzdala jej do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Syn žádal strážníky o pomoc pro svého otce

V 16.09 hodin se obrátil na strážníky s žádostí o pomoc občan, jenž obdržel zprávu o tom, že jeho otec doma upadl a následně nedokázal vstát ani s pomocí manželky. Strážníci vyjeli k dotyčnému, jemuž po pádu pomohli vstát. Vzhledem k tomu, že se muž cítil v pořádku a přivolání lékařské pomoci odmítl, hlídka zase odjela.

Hlídka hledala v Čáslavské ulici zatoulaného psa

Po 21. hodině byli strážníci přivoláni k okružní křižovatce v Čáslavské ulici, kde měl volně pobíhat pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka prověřila uvedené místo a následně celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Stížnost na rušení nočního klidu ve Václavské ulici

V 00.40 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že je v panelovém domě ve Václavské ulici rušen noční klid hlasitou hudbou a hlukem, jenž vychází z konkrétního bytu. Při příjezdu strážníků byl však v uvedené budově klid, přesto hlídka kontaktovala příslušného obyvatele, jenž uvedl, že doma pouze hovořil s přítelkyní. Protože protiprávnímu jednání nic nenasvědčovalo, strážníci odjeli.

Hlasitá hudba z automobilu budila obyvatele Husovky

Ve 03.09 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Husovy ulice, kde u místního hotelu parkoval automobil, z jehož interiéru zněla hlasitá hudba. Hlídka proto jeho řidiče kontaktovala a ten po vyřešení přestupku hudbu ve vozidle vypnul.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here