Strážníci museli rozdat ve Filištínské ulici po stížnostech místního občana dvanáct parkovaček

0
167
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 18. února po desáté dopoledne bylo strážníkům oznámeno, že se v prosklené autobusové čekárně na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády dohaduje neznámý muž s přítomným bezdomovcem. Hlídka na místě žádného z těchto mužů nezastihla, neboť před jejím příjezdem oba čekárnu opustili a odešli neznámo kam.

Bezdomovec seděl před obchodem ve Štěpánkově ulici

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Štěpánkovy ulice, kde před jedním z obchodů seděl na zemi místní bezdomovec. Hlídce dotyčný, jenž byl orientován a zdravotně v pořádku, uvedl, že pouze odpočíval a následně vstal a sám odešel.

Ležící bezdomovec nadýchal takřka dvě promile alkoholu

V 11.21 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že se ve Štěpánkově ulici nachází na zemi ležící bezdomovec. Vzhledem k tomu, že dotyčný jevil známky požití alkoholu a nebyl schopen samostatné chůze, strážníci jej podrobili orientační zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 1,95 promile alkoholu. Poté hlídka muže dopravila k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej po vyšetření strážníci odvezli a předali personálu stanice.

Malé nesoběstačné kotě putovalo do útulku v Sečské ulici

Před polednem bylo oznámeno na linku 156, že se u jednoho z domů ve Fibichově ulici pohybuje velmi malé kotě. Jelikož hlídka uvedené zvíře shledala zcela mladým a nesoběstačným, odchytla je a poté dopravila do útulku v Sečské ulici, kde bylo kotě předáno do péče přítomné pracovnice.

Kamerový záznam nepotvrdil, že by došlo ke krádeži

V 15.27 hodin vyjeli strážníci do supermarketu v ulici SNP, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Protože podezřelý muž se již v prodejně nenacházel, hlídka zhlédla příslušný kamerový záznam, jenž zachytil jeho počínání na prodejní ploše, avšak na záznamu nic nenasvědčovalo tomu, že k protiprávnímu jednání skutečně došlo. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

Čtyři parkovačky po upozornění občana ve Filištínské ulici

Několik minut po 16. hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že na vyhrazených parkovacích místech ve Filištínské ulici parkují neoprávněně automobily bez příslušného označení. Hlídka uvedená parkovací místa prověřila a na čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dalších osm parkovaček rozdaných ve Filištínské ulici

Ve 20.20 hodin byli strážníci přivoláni opět do Filištínské ulice, kde i tentokrát měly parkovat na vyhrazených parkovacích místech některá vozidla neoprávněně. Hlídka poté na dalších osm automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Muž požadoval od strážníků přivolání záchranky

Večer po 22. hodině obdržel operátor městské policie tísňový signál od místního muže, jenž potřeboval pomoc. Do jeho bydliště tedy vyjeli strážníci, které dotyčný požádal o přivolání Zdravotní záchranné služby, a to z důvodu akutních zdravotních problémů. Po lékařském vyšetření byl muž ponechán v domácím ošetřování a hlídka odjela.

Stížnost na rušení nočního klidu z bytovky pod Kopanicí

Ve 23.29 hodin oznámil občan strážníkům, že je v bytovém domě pod Kopanicí hlukem rušen noční klid. Před příjezdem strážníků do uvedené budovy oznamovatel oznámení telefonicky zrušil s tím, že na uvedené adrese je již naprostý klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here