Firma Omega Plus získá v Chrudimi konkurenci v poskytování optického připojení k internetu

0
724
Ilustrační foto: Pixabay.com

Městská rada odsouhlasila firmě Telko, která je subdodavatelem prací pro společnost ČEZ, napojení bytových domů v sídlišti Na Větrníku na optickou síť, která zdejším obyvatelům umožní rychlejší užívání internetu. Stejně tak dojde k umístění rozvodných skříní v panelácích v tomto sídlišti. Uvedla to mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová.

„Až doposud měla monopol na užívání optických sítí v Chrudimi společnost Omega Plus. Pokud se chce nyní firma Telko, která je divizí ČEZu, ubírat podobným směrem, tak si myslím z mého pohledu, že je to jenom dobře, že u nás vzniká konkurence, protože může přinést obyvatelům Chrudimě i nižší ceny. Bývá to v obdobných případech obvyklé,“ říká první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci).

Bude to však mít pro město ještě jednu výhodu. „Firmy Telko i ČEZ se nám zavázaly k tomu, že pokud budou dávat svoje optické sítě do městských chodníků, které jsou ve špatném stavu a budou na šířku méně než dva a půl metru, tak je udělají celé nové. Pro nás je to tedy další bonus. Nejenže tu vznikne konkurence v poskytování optického připojení, ale díky tomu se i některé chodníky opraví a dají do pořádku,“ uzavírá starosta města František Pilný (ANO 2011).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here