Řidič havarované dodávky se vydával za spolujezdce. Z místa nehody bylo odvezeno šest zraněných

0
1019
Foto: Policie ČR

Ve čtvrtek 25. února o půl šesté ráno došlo mezi obcemi Zbyslavec a Rudov na Třemošnicku k dopravní nehodě, při níž řidič dodávky sjel z komunikace a narazil do stromu. Auto skončilo na boku, ve vozidle přitom jelo osm cizinců z Ukrajiny a Maďarska.

„Řidič na místě nebyl, proto padlo podezření, že v dodávce jelo více osob, než je konstrukčně uzpůsobeno. Po řidiči pátrali i hasiči, chrudimský psovod a policisté z Třemošnice. Nebylo jisté, zda řidič utekl ze strachu z postihu, nebo v šoku po nehodě a jestli není někde zraněný. Veškeré pátrání po něm bylo zbytečné. Řidič byl po celou dobu na místě a vydával se za cestujícího. Jeho postoj po dobu několika minut nejspíš ze solidarity kryli i spolucestující. K zavinění se s odstupem času přiznal, alkohol u něj vyloučila provedená dechová zkouška,“ komentuje případ mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Na místě zůstalo šest zraněných, které převzali do své péče zdravotníci a transportovali je do nemocnic. „Příčiny a okolnosti havárie jsou předmětem šetření. Pokud jste se stali svědky a víte, co se na místě stalo, kontaktujte, prosím, kolegy z chrudimského dopravního inspektorátu na čísle 974 574 251, nebo využijte linku 158,“ nabádá mluvčí Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here