Rvačku na nábřeží Karla Čapka museli společnými silami krotit policisté i strážníci

0
575
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V úterý 23. února po desáté dopoledne byli strážníci přivoláni na parkoviště k supermarketu ve Václavské ulici, kde oznamovatel zpozoroval zaparkovaný automobil, jenž stál přes dvě vyznačená parkovací místa. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Muž byl napomenut za konzumaci jídla v čekárně

V 11.05 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že byl v prosklené čekárně na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády napomenut přítomnou pracovnicí, neboť dočasně neměl na obličeji nasazenou ochrannou roušku, což se jej velmi dotklo, protože k tomuto jednání došlo z důvodu konzumace jídla. Strážníci po příjezdu do čekárny oznamovatele poučili o tom, že jídlo měl konzumovat stranou, v dostatečné vzdálenosti od ostatních lidí a během jídla s nimi neměl vůbec komunikovat. Dotyčný vzal tuto skutečnost na vědomí a hlídka poté odjela.

Místní kadeřnictví měla údajně opustit zákaznice

O několik minut později vyjeli strážníci do jednoho z místních kadeřnictví, jelikož obdrželi informaci od občana o tom, že tato provozovna funguje i přes platná vládní opatření. Hlídku před příjezdem na místo opět kontaktoval oznamovatel, jenž své oznámení odvolal s tím, že údajná zákaznice již kadeřnictví opustila a odešla neznámo kam. Strážníci přesto uvedenou provozovnu prověřili, avšak protiprávní jednání zde neshledali.

Auto s otevřenými dveřmi na Resselově náměstí

V 15.35 hodin bylo strážníkům oznámeno, že na parkovišti u jedné z prodejen na Resselově náměstí stojí automobil s ponechanými otevřenými dveřmi, avšak v jeho okolí se nikdo nenachází. Protože se majitele uvedeného vozidla nepodařilo strážníkům kontaktovat, hlídka dveře automobilu zavřela. Vzhledem k tomu, že zámky dveří zůstaly i poté odemknuté, operátor městské policie sledoval pohyb u příslušného vozidla pomocí kamery městského kamerového systému do doby, než do něho nasedl pár, jenž poté odjel pryč.

Parkovačky za stání na chodníku v sídlišti Na Špici

Po 17. hodině byli strážníci přivoláni do sídliště Na Špici, kde na chodníku parkovalo dodávkové vozidlo. Hlídka na místě zpozorovala dva automobily, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve Vestci měly děti házet kameny na projíždějící auta

O čtyři minuty později informoval strtážníky řidič o tom, že ve Vestci hází děti na projíždějící automobily a na komunikaci kameny. Hlídka lokalitu prověřila, avšak žádné děti zde nezpozorovala.

Hlídka hledala v Rubešově ulici zaběhnutého psa

V 17.28 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Rubešovy ulice, kde měl na komunikaci volně pobíhat pes. Hlídka prověřila uvedené místo i přilehlé ulice, avšak s negativním výsledkem.

Bezdomovec měl u popelnic V Hliníkách dělat nepořádek

V 19.19 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že se v ulici V Hliníkách u popelnic zdržuje bezdomovec a dělá tam nepořádek. Hlídka však na místě ani v okolí dotyčného člověka nezastihla.

U rvačky na nábřeží Karla Čapka zasahovali policisté i strážníci

V 19.52 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, protože policisté již vyjeli na nábřeží Karla Čapka řešit rvačku a žádali o asistenci strážníků. Hlídka po příjezdu na místo postupovala podle pokynů zasahujících policistů.

Muž napsal sestře smsku, že chce spáchat sebevraždu

Chvíli před 20. hodinou požádala opět strážníky o spolupráci Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba kontaktovat místního muže, jenž své sestře napsal textovou zprávu o tom, že hodlá dobrovolně skoncovat se životem. Hlídce dotyčný uvedl, že zprávu napsal ve zkratu, a dodal, že ve skutečnosti sebevražednými myšlenkami rozhodně netrpí. Strážníci po konzultaci s policisty muže ponechali v jeho bydlišti a odjeli.

Mladíkovi z Pardubic ujel vlak. Přijela si pro něj matka

V 01.26 hodin byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, kde se pohyboval zřejmě podnapilý muž. Hlídka v tomto mladém člověku zjistila obyvatele Pardubic, jemuž ujel vlak. Hlídka následně telefonicky kontaktovala jeho matku, jež o chvíli později přicestovala do Chrudimi, kde svého syna převzala do péče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here