Skupina mladíků vyhrožovala v centru Chrudimě dvěma chlapcům, že je zmlátí obušky

0
977
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 24. února před půl desátou dopoledne bylo oznámeno na linku 156, že v ulici 5. května ve Slatiňanech volně pobíhá pes, jenž má na obojku připevněnou evidenční známku. Strážníci po příjezdu zvíře odchytli a podle evidenčního čísla na známce jej předali majitelce ze Slatiňan. Protože oznamovatel uvedl, že mu v důsledku volného pobíhání psa vznikla škoda na majetku, hlídka jeho i majitelku zvířete poučila o tom, že jde v takovém případě o občanskoprávní spor a poté odjela.

Hlídka vykázala ze skateparku skupinu osob

V 16.23 hodin byli strážníci přivoláni do skateparku v ulici Dr. Milady Horákové, kde se zdržovali lidé. Hlídka osoby poučila a po vyřešení jejich protiprávního jednání je ze sportoviště vykázala.

Alarm v automobilu rušil obyvatele sídliště Na Větrníku

O pět minut později obdrželi strážníci informaci o tom, že v sídlišti Na Větrníku už přibližně hodinu zní akustický alarm jednoho ze zaparkovaných automobilů. Hlídka u vozidla zastihla jeho majitele, jenž odpojil autobaterii, aby alarm utichl.

Skupina mladíků vyhrožovala chlapcům obušky

V 17.18 hodin vyjeli strážníci do parku Republiky, protože dva chlapci oznámili, že během jízdy na koloběžkách jim zde skupinka mladíků vyhrožovala, že obušky udeří do jejich dopravních prostředků. Chlapci následně hlídce sdělili, že parta mladíků před jejím příjezdem odešla do Havlíčkovy ulice. Strážníci tedy prověřili zmíněnou ulici i její okolí, avšak tyto lidi nikde nezpozorovala.

Nalezená peněženka s doklady se vrátila k majitelce

Chvíli nato oznámila strážníkům pracovnice supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně byla nalezena peněženka s doklady a s finanční hotovostí. Hlídka nález v supermarketu vyzvedla a poté jej odevzdala jeho majitelce.

Parkovačka za stání na chodníku v Husově ulici

V 17.22 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde parkoval automobil na chodníku. Hlídka na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

U domu v Opletalově ulici se zdržoval zraněný pes

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na tísňovou linku, že se u domu v Opletalově ulici zdržuje volně pobíhající pes. Strážníci zvíře bez evidenční známky odchytli a umístili do útulku v Sečské ulici. Vzhledem k tomu, že pes trpěl zdravotními problémy končetin, byla o jeho zdravotním stavu neprodleně telefonicky vyrozuměna pracovnice útulku.

Stížnost na mejdan většího počtu lidí na Kopanici

Před 19. hodinou informovala strážníky žena o tom, že na Kopanici probíhá mejdan, kterého se účastní větší množství osob, a dodala, že někteří z přítomných lidí zde hrají na kytary. Vzhledem k vytížení hlídky bylo toto oznámení předáno k řešení Policii ČR.

Další parkovačka po upozornění občana v Malecké ulici

Ve 21.46 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Malecké ulice, kde parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka proto na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here