Muž podezříval ženu při předávání dítěte v Revoluční ulici, že je opilá

0
747
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 25. února před osmou ráno oznámila strážníkům pracovnice místního peněžního ústavu, že do jejich pobočky v Čáslavské ulici vběhl volně pobíhající pes. Na místo tedy vyjela hlídka, jež cestou obdržela informaci, že pracovníci banky mezitím vyhledali majitelku a zvíře jí předali.

Muž obvinil sousedku, že mu poškodila jízdní kolo

V 10.40 hodin požádali strážníky o spolupráci policisté, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba řešit oznámení obyvatele Slatiňan o tom, že někdo poškodil jeho odložené jízdní kolo. Hlídka kontaktovala v místě bydliště oznamovatele, jenž uvedl, že se domnívá, že jeho dopravní prostředek, umístěný ve společné kolárně jejich domu, poškodila sousedka, s níž má dlouhodobé spory. Strážníci následně vyzvali k podání vysvětlení i dotyčnou ženu, jež sdělila, že nikomu jízdní kolo nepoškodila. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu ve Slatiňanech.

Podezřelý muž na silnici poblíž základny sanitek

V 11.18 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se u základny Zdravotní záchranné služby v ulici Dr. Milady Horákové pohybuje podezřelý muž, oblečený do reflexní vesty, jenž pobíhá na komunikaci, něco fotí a svým jednáním ohrožuje sebe i řidiče projíždějících vozidel. Strážníci v dotyčném zjistili pracovníka ŘSD, jenž uvedl, že zde obstarává fotodokumentaci povrchu vozovky. Hlídka mužovo tvrzení ověřila u příslušného zaměstnavatele a poté jej poučila o bezpečnosti silničního provozu. Nato strážníci odjeli.

Obsazené místo pro invalidu na Tyršově náměstí

Ve 14.52 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že na Tyršově náměstí jeho parkovací místo vyhrazené pro vozidlo invalidy neoprávněně obsadil cizí automobil. Protože majitele tohoto vozidla se strážníkům nepodařilo kontaktovat, po domluvě s oznamovatelem za stěrač jeho automobilu hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Protože na místě strážníci zpozorovali i další nesprávně stojící vozidlo, umístili i na tento automobil výzvu pro nepřítomného řidiče.

Na Palackého třídě nesvítila na semaforu zelená

Po 17. hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že u jednoho ze světelných semaforů umístěných na Palackého třídě nesvítí světlo zelené barvy určené pro chodce. Hlídka o závadě vyrozuměla příslušného pracovníka Technických služeb Chrudim, jenž přislíbil její včasné odstranění.

Muž podezříval ženu při předávání dítěte z opilosti

V 18.25 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, jelikož bylo třeba vyjet do Revoluční ulice, kde muž při předání dítěte do péče jeho matky pojal podezření, že je pod vlivem alkoholu. Hlídka po příjezdu dotyčnou podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřeným negativním výsledkem, proto jí bylo dítě svěřeno do péče. Oznamovatel s naměřeným výsledkem dechové zkoušky nesouhlasil a dožadoval se přítomnosti Policie ČR. Strážníci o zjištěných skutečnostech i o výsledku provedené orientační dechové zkoušky informovali operačního důstojníka Policie ČR i příslušného pracovníka Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Chrudimi.

Bezdomovec bez roušky odmítal opustit nádražní budovu

Ve 21.25 hodin byli strážníci přivoláni do budovy vlakového nádraží v ulici Čs. armády, kde se zdržoval bezdomovec bez zakrytých dýchacích cest, jenž na výzvu personálu nádraží odmítal budovu opustit. Protože hlídka u tohoto obyvatele Slatiňan zpozorovala poranění hlavy, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jež dotyčného dopravila k ošetření do nemocnice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here