Chrudim začne na své náklady testovat děti rodičů klíčových profesí pomocí lízátkových testů

0
724
Ilustrační foto: Pixabay.com

Chrudim se rozhodla, že začne od příštího týdne testovat děti ve školských zařízeních, jež jsou určena dětem rodičů klíčových profesí. Byla zřízena už loni, ale s ohledem na zhoršenou epidemickou situaci muselo být jejich fungování v polovině letošního února znovu obnoveno. Jde přitom o Mateřskou školu Na Valech a Základní školu Dr. Jana Malíka.

„Pokud je vyčlenění těchto škol podanou rukou klíčovým či strategickým profesím v zájmu řešení těžké epidemické situace, je ve stejném zájmu také testování jejich dětí,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011). „Nechceme přece vytvořit nové ohnisko nákazy, navíc v rodinách zmíněných profesí,“ dodává Pilný. Testování jednorázovými antigenními testy bude probíhat jednou týdně, přičemž město je uhradí ze svého rozpočtu. „Takzvaný lízátkový test je zvolen s ohledem na jednoduchost a komfort odběru, vynikající je rovněž rychlost vyhodnocení. Výsledek bude znám během 15 minut,“ podotýká starosta. „Lízátko“ se vloží do úst, kde do něj za 90 sekund nasáknou sliny. Vše poté putuje do testovací kazety, kde se výsledek na ukazateli objeví po 15 minutách.

Aktuálně je v Mateřské škole Na Valech zapsáno 39 dětí rodičů pracujících v klíčových odvětvích, na ZŠ Dr. Jana Malíka je to osm dětí, ale škola už hlásí další poptávku rodičů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here