Obsluha rychlého občerstvení nepoužívala respirátory. Musela přijet hlídka strážníků

3
599
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V pátek 5. března po desáté dopoledne obdrželi strážníci informaci o tom, že na konkrétním místě v Rooseveltově ulici parkuje automobil na zeleni. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Syn se obával o život a zdraví své matky v Chrudimi

V 11.45 hodin požádal telefonicky o pomoc muž, jehož matka, která bydlí v Chrudimi, několik dnů nekomunikovala s rodinou a telefonické hovory svých příbuzných nepřijímá. Protože se obával o její život a zdraví, požádal hlídku, aby ji v místě bydliště kontaktovala. Strážníci společně se správcem příslušné ubytovny zaklepali na dveře bytu ženy. Ta jim otevřela a uvedla, že je v pořádku a cítí se zdravá. Po tomto sdělení hlídka odjela a o zjištěných skutečnostech vyrozuměla jejího syna.

Obsluha rychlého občerstvení nepoužívala respirátory

Pět minut po poledni bylo oznámeno na linku 156, že personál jednoho z místních rychlých občerstvení během přípravy jídla a komunikace se zákazníky nepoužívá ochranné respirátory. Strážníci kontaktovali obsluhu podniku a řádně ji poučili. Po vyřešení protiprávního jednání všichni tři lidé nasadili na své obličeje respirátory a hlídka poté odjela.

Otáčející kamion měl způsobit v Havlíčkově ulici kolaps

Ve 13.58 hodin byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, kde žena zpozorovala otáčející se kamion, jenž způsobil dopravní kolaps. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak takové vozidlo zde nezaregistrovala.

Odstavený nákupní košík u autobusové zastávky

Ve 14.28 hodin kontaktoval strážníky muž s tím, že u prosklené autobusové čekárny v ulici Čs. armády postřehl odstavený nákupní vozík, jenž patří nedalekému supermarketu. Hlídka informaci prověřila a následně upozornila ostrahu příslušné prodejny, jež vzala tuto informaci na vědomí.

Po automobilu zůstala na vozovce olejová skvrna

Přibližně o půl hodiny později vyjeli strážníci do křižovatky ulic Opletalova a V Tejnecku, kde občan zpozoroval nesprávně zaparkovaný automobil konkrétní tovární značky, z jehož motoru navíc vytékal olej. Hlídka místo prověřila, avšak vozidlo zde nezaregistrovala. Později oznamovatel opět kontaktoval strážníky s informací, že se tento automobil u uvedené křižovatky již skutečně nenachází, a dodal, že po něm na komunikaci zůstala olejová skvrna. Strážníci na místo přivolali hasiče, kteří olejovou skvrnu zlikvidovali sorbentem.

3 KOMENTÁŘE

  1. Děkujeme za informaci o jaké občerstvení se jedná, ať máme možnost se mu vyhnout obloukem a v žádném případě tam nic neobjednavat. Naprosto vážně!!

  2. Pane Zahrádko, z jakého důvodu zajisté jméno podniku, který nedodržuje platná hygienická opatření? Děkuji za jeho zveřejnění.

  3. Informaci nemáme, bohužel, k dispozici. Budete se muset obrátit s dotazem na Městskou policii Chrudim, která zprávu vydala. Děkujeme za pochopení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here