Muž si stěžoval v Havlíčkově ulici na zdravotní problémy. Byl pozitivní na covid-19

0
831
Foto: Pixabay.com

V pátek 12. března ve 14.10 hodin vyjeli strážníci do Malecké ulice, kde se na komunikaci nacházela uhynulá kočka. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byla kočka uložena do speciálního mrazicího boxu, odkud byla předána k odborné likvidaci.

Výpravčí Českých drah spatřil v kolejišti hrající si děti

Ve 14.17 hodin oznámil strážníkům výpravčí Českých drah, že se u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zdržují na kolejích děti. Hlídka však na uvedeném místě ani v okolí nikoho nezastihla.

Muž na ulici byl pozitivní na covid-19. Skončil v ubytovně

V 16.36 hodin požádal strážníky o spolupráci operátor Zdravotní záchranné služby, jenž od třetí osoby obdržel informaci o tom, že se u restaurace v Havlíčkově ulici nachází muž se zdravotními problémy. Operátor požádal hlídku o prověření tohoto oznámení. Když strážníci dotyčného kontaktovali, sdělil jim, že je pozitivní na Covid-19 a necítí se dobře. Přivolaná posádka ZZS jej tedy vyšetřila, avšak důvod k jeho hospitalizaci neshledala. Po telefonické konzultaci s příslušnou pracovnicí Odboru sociálních věcí při Městském úřadu v Chrudimi bylo pro dotyčného muže zajištěno přes Český červený kříž ubytování v místním zařízení, kde jej o chvíli později přijal personál.

Společné pátrání policistů a strážníků po hledaném muži

V 16.56 hodin požádali o spolupráci strážníky policisté, neboť bylo třeba společně s nimi pátrat po muži z Vápenného Podolu. Přibližně o hodinu později Policie ČR pátrání ukončila s tím, že dotyčný byl nalezen.

Bezdomovec ležící u restaurace ve Štěpánkově ulici

Před půl osmou večer bylo oznámeno na linku 156, že u jedné z restaurací ve Štěpánkově ulici leží na zemi muž. Po příjezdu hlídky tento místní člověk bez domova vstal a orientovaný odsud odešel pryč.

Nález občanského průkazu a kreditky v supermarketu

Ve 20.09 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde byl nalezen cizí občanský průkaz a kreditní karta. Hlídka nalezené předměty v prodejně vyzvedla a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

V Široké ulici leželi dva bezdomovci. Jeden musel do nemocnice

Přibližně o hodinu později kontaktoval strážníky občan s tím, že v Široké ulici zpozoroval na zemi dva ležící bezdomovce. První z nich, jenž byl orientován, strážníkům uvedl, že zakopl, a následně odešel pryč. Druhého muže hlídka vyhledala opodál, a to v dočasně uzavřené části chodníku. Protože dotyčný nereagoval na podněty strážníků, byla na místo přivolaná sanita, která jej dopravila do nemocnice.

Obyvatelka domu na Širokých schodech měla rušit klid

V 01.07 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v domě na Širokých schodech jeho obyvatelka ruší noční klid. Po příjezdu strážníků dotyčná vyšla ze svého bytu se psem, kterého šla venčit. V uvedené budově byl klid a protiprávní jednání hlídka nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here