Chrudimská kriminálka řešila o uplynulém víkendu dva případy, kdy došlo na nože. Zraněni byli tři lidé

0
800
Foto: Pixabay.com

Chrudimští kriminalisté řešili během uplynulého víkendu hned dva případy, které skončily bodným či řezným poraněním. Uvedla to mluvčí republikové policie Eva Maturová.

„Na místo prvního incidentu policisty samotní aktéři ani sousedé nevolali. Události vyšly najevo při ošetřeních v nemocnicích. Jeden z případů ukazuje, že ani lékaři se nedají opít rohlíkem. Vymýšlet různé způsoby vzniku poranění tak, aby ušetřili kamarády, nebo členy rodiny od hrozícího postihu je opravdu zbytečné. Muž, který měl ostrým předmětem poraněný hrudník, tvrdil, že si hrál s nožem a zranění si způsobil sám. Když zjistil, že s touto historkou u lékaře nepochodí, doplnil, že při předvádění nože do něj přítelkyně omylem strčila a on se bodl. Výsledek dechové zkoušky u něj byl sice pozitivní – a to 2,8 promile, ale ani tahle verze nebyla uvěřitelná. Kriminalisté ihned po oznámení veškeré okolnosti prověřili. Na vině je pravděpodobně hádka a následné strčení, při kterém jeden z mužů na nůž upadl. Podezřelou je žena, která měla v úmyslu zabránit fyzické potyčce mezi dvěma muži, kteří se v její přítomnosti pohádali,“ říká mluvčí Maturová.

I další případ se k policistům dostal po oznámení záchranářů. „Bodnořezná zranění utrpěla 37letá žena a také o rok mladší muž. Co se stalo v Hlinsku, například kdo bránil sebe a kdo na koho útočil, je nyní předmětem prověřování. V prvotním okamžiku domluva se zraněnými nebyla snadná. Oba byli pod vlivem alkoholu, žena nadýchala 1,88 promile, muž 2,14 promile alkoholu v dechu,“ doplňuje policejní mluvčí.

Oba případy jsou teď v šetření a jsou prověřovány pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví. Jakékoliv závěry k osobě podezřelých jsou však s ohledem na počáteční fázi vyšetřování podle mluvčí Maturové předčasné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here