Lidé bez roušek měli kouřit v ulici Přemysla Otakara marihuanu

0
983
Foto: Pixabay.com

V sobotu 13. března před desátou dopoledne bylo oznámeno na tísňovou linku, že před domem v Revoluční ulici sedí zřejmě opilý muž s krvavým zraněním na hlavě. Strážníkům muž sdělil, že při chůzi zakopl a upadl. Protože jeho zranění v obličeji bylo staršího data a lékařské ošetření odmítl, hlídka odjela.

Lidé bez roušek měli na ulici kouřit marihuanu

V 11.11 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, kde měli u jednoho z domů postávat lidé bez zakrytých dýchacích cest a kouřit marihuanu. Hlídka na místě zastihla osoby, jež nekouřily a právě odcházely domů. Strážníci je poučili o dodržování vládních opatření a v uvedené ulici následně vykonávali nepravidelné kontroly.

Osm parkovaček ve Fibichově ulici po upozornění občana

Ve 12.13 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že na určitém místě ve Fibichově ulici parkují automobily v místě, kam mají dopravním značením řidiči vjezd zakázán. Hlídka zde tedy na osm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Uhynulá kočka na chodníku v ulici V Tejnecku

V 16.10 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice V Tejnecku, kde na chodníku ležela uhynulá kočka. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byla kočka umístěna do speciálního mrazicího boxu, odkud byla vydána k odborné likvidaci.

Děti si hrály v rozbitém automobilu v areálu firmy

Před 17. hodinou upozornil občan strážníky na to, že ve Slatiňanech v ulici Vrchlického se nachází areál bývalé firmy, který je nyní volně přístupný a je k dispozici řidičům jako veřejná parkovací plocha. Dodal, že se tam nachází odstavený vrak vozidla, ve kterém si hrají dva chlapci, kteří by se tam mohli poranit o ostré plechy, nebo o skleněné střepy. Strážníci po příjezdu tyto hochy z nebezpečného vraku vykázali. Následně operátor městské policie dotazem u Policie ČR zjistil majitele automobilu a kontaktoval jej. Dotyčný sdělil, že své vozidlo po nedávné dopravní nehodě daroval SDH Slatiňany k nácviku zásahu u dopravní nehody a k zajištění jeho následné ekologické likvidace. Na základě tohoto sdělení byl telefonicky kontaktován člen příslušného SDH, jenž uvedl, že autovrak byl dočasně umístěn v uvedeném areálu, a to se souhlasem vedení města Slatiňany. Poté dodal, že autovrak neprodleně opatří páskou zakazující vstup do jeho blízkosti, aby nemohlo dojít k úrazu kolemjdoucích osob.

Na Masarykově náměstí seděl na zemi bezdomovec

V 18.52 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Masarykově náměstí sedí na zemi bezdomovec. Vzhledem k tomu, že byl dotyčný v mírně podnapilém stavu, avšak orientovaný, vstal a usadil se na nedalekou lavičku, kde konzumoval jídlo.

Volně pobíhající pes v Hniličkově ulici

Ve 21.24 hodin byli strážníci přivoláni do Hniličkovy ulice, kde se nacházel volně pobíhající pes. Hlídka na základě místní znalosti kontaktovala jeho majitele, jenž poté své zvíře zajistil. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Oslava narozenin rušila v Havlíčkově ulici noční klid

Ve 22.03 hodin se na strážníky obrátil obyvatel panelového domu v Havlíčkově ulici s tím, že v budově dochází k rušení nočního klidu hlukem, jenž vychází z konkrétního bytu. Hlídka kontaktovala odpovědného muže, který se za své jednání omluvil a dodal, že doma slavil narozeniny. Po vyřešení přestupku byl v domě už klid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here