Silně opilá žena nechtěla opustit Chrudimskou nemocnici. Nadýchala 3,61 promile alkoholu

0
781
Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 15. března před osmou ráno bylo oznámeno na linku 156, že dva automobily, parkující v zatáčce v ulici Strojařů, komplikují autobusu MHD jízdu v uvedeném úseku. Hlídka s přítomným řidičem jednoho z vozidel vyřešila přestupek na místě a za stěrače druhého automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Žena nemohla vyjet ze své garáže. Strážníci jí pomohli

O pět minut později požádali strážníky o spolupráci policisté, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že u jednoho z domů v ulici Budovatelů nemůže žena vyjet automobilem ze své garáže, neboť jí v tom brání cizí nesprávně zaparkované vozidlo. Protože se majitele uvedeného automobilu, jenž postrádal registrační značky, nepodařilo hlídce zjistit, asistovali strážníci řidičce při vyjetí z garáže a poté na nesprávně stojící vozidlo umístili výzvu pro nepřítomného řidiče. Událost zůstane předmětem dalšího šetření městské policie.

Hlídka hledala na Palackého třídě zaběhnutého psa

V 11.33 hodin upozornila strážníky žena na to, že u jednoho z domů na Palackého třídě volně pobíhá pes. Hlídka prověřila okolí uvedené budovy a následně celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Na chodbě hotelu Central ležel místní bezdomovec

Před 15. hodinou vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde na chodbě zdejšího hotelu ležel neznámý bezdomovec. Hlídka tohoto místního muže odsud vykázala.

Muž si stěžoval na to, že nemohl vyjet ze svého pozemku

V 16.02 hodin oznámil strážníkům obyvatel ulice Čs. armády, že nemohl vyjet vozidlem ze svého pozemku, neboť mu v tom brání cizí nesprávně zaparkovaný automobil, jenž stojí v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Protože průjezdnost na místě byla zachována, hlídka na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Zloděj odešel z chrudimského supermarketu s pokutou

Krátce po 17. hodině byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Protože se přítomný podezřelý muž ke svému úmyslnému jednání s pivními přepravkami doznal, hlídka s ním vyřešila přestupek uložením pokuty.

Žena volala za dveřmi svého bytu o pomoc

Přesně ve 21 hodinu oznámila žena na linku 156, že z bytu své sousedky v Novoměstské ulici slyšela volání o pomoc, a dodala, že do jejího domu se nemohla dostat. Protože se ani strážníci do uzamčené budovy nemohli dostat, přivolali hasiče s potřebnou technikou. Před otevřením bytu se na místo dostavil syn dotyčné, jenž dům zpřístupnil. Hlídka poté společně s přítomným mužem vstoupila do domu. Protože jeho obyvatelka byla v pořádku a její počínání syn přičítal stařecké demenci, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jež ženu po vyšetření ponechala v domácím ošetřování. Strážníci poté odjeli.

Silně opilá žena nechtěla opustit Chrudimskou nemocnici

Před druhou hodinou v noci kontaktovala strážníky ostraha Chrudimské nemocnice s tím, že se v jejich zařízení zdržuje podivná žena, jež odmítla nemocnici opustit. Strážníci tuto ženu kontaktovali. Následně vyšlo najevo, že byla v nemocnici okolo 20. hodiny ošetřena s poraněním nohy. Jelikož odmítla zdravotnické zařízení opustit a jevila silné známky požití alkoholu, byla podrobena orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 3,61 promile alkoholu. Po jejím vyšetření službu konající lékař rozhodl, že bude umístěna do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam ji strážníci dopravili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here