Mlsný pecivál na Resselově náměstí pořádá sbírku pro bojovníky v nemocnicích

0
488
Obchůdek Mlsný pecivál na Resselově náměstí v Chrudimi. Foto: fb

Všichni žijeme ve velmi těžkém období plném příkazů, zdravotních rizik a existenční nejistoty. Zdravotníci ale bojují s koronavirem v první linii a následkem intenzivní péče o lidi s těžkým průběhem nemoci jsou mnozí na pokraji duševních i fyzických sil.

Chrudimský obchůdek Mlsný pecivál se proto rozhodl uspořádat Sbírku energie a podpory. Probíhá od začátku března. Lidé mohou doktory, sestřičky i pomocný personál podpořit různým způsobem: Do krámku na Resselově náměstí lze přinášet libovolné dary, vlastnoruční výrobky nebo i povzbudivé vzkazy. Nejčastěji darují čaj, čokoládu, oříšky, ale také veselé ponožky, ovoce, džusy, krémy na ruce… Pecivál ze svého sortimentu pravidelně posílá balíčky s kávou.

Oslaďte i vy zdravotníkům život!

Sbírka má velkou pozitivní odezvu. Někteří lidé totiž sami chtěli zdravotníky podpořit, ale nevěděli jak. A nyní se našla cesta… Už bylo předáno několik naplněných krabic. Prostřednictvím záchranářky Hany Binkové putovaly do chrudimské nemocnice: na ARO, interní JIP, interní příjem a zdravotnickou záchrannou službu.

Na facebooku se objevují dojemné a milé zprávy, že to zdravotníky potěšilo. „Jsou věci, které penězi nezaplatíme, a my jim tímto děkujeme: jsou to borci. Se sbírkou budeme pokračovat tak dlouho, dokud nám to bude dávat smysl. Už máme zase plné koše. Vše bude předáno do posledního oříšku a zrnka kávy. Děkujeme všem, kteří přispěli!“ říká organizátorka sbírky Jana Švecová.

Zapojit se může opakovaně každý, kdo má dobré srdce. Mlsný pecivál má v současnosti otevřeno ve všední dny od 9 do 17 a v sobotu od 9 do 12 hodin.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: fb
Foto: fb
Foto: fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here