Žena oznámila o půlnoci výskyt podezřelého muže v bytovém domě U Stadionu. Podle všeho kradl jízdní kola

0
733
Foto: Roman Zahrádka

Ve čtvrtek 18. března v 8.35 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u konkrétního domu v sídlišti U Stadionu stojí automobily mimo vyznačené parkoviště. Hlídka tedy po příjezdu na místo těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Odhozená injekční stříkačka u prodejny v ulici SNP

Ve 13.06 hodin byli strážníci přivoláni do ulice SNP, kde poblíž jedné z tamních prodejen občan zpozoroval odloženou injekční stříkačku. Hlídka tedy předmět na místě vyzvedla a poté jej odevzdala k odborné likvidaci.

Strážníci asistovali hasičům při otevírání bytu Na Větrníku

Krátce po 17. hodině požádali o spolupráci srážníky hasiči, kteří žádali přítomnost strážníků při otevření bytu v jednom z domů v sídlišti Na Větrníku. Hlídka požadovanou asistenci hasičům poskytla a po ukončení jejich zásahu zase odjela.

Z komínu domu ve Smetanově ulici vycházel černý dým

V 17.18 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že z komínu obyvatele domu ve Smetanově ulici vychází černý dým, což by mohlo nasvědčovat tomu, že dotyčný doma pálí plasty. Hlídka se přesvědčila, že k pálení plastů nedocházelo a protiprávní jednání v tomto případě neshledala.

Neznámý pár lidí s odcizeným psem v ulicích Chrudimě

O deset minut později kontaktovala strážníky žena s informací, že v ulicích Chrudimi zaregistrovala ve společnosti neznámého muže a ženy psa, jenž byl před tím odcizen v Pardubicích. Strážníci poté v ulici Dr. Milady Horákové kontaktovali oznamovatelku a následně i zmíněný pár lidí. Osoby uvedly, že zvíře zpozorovaly v Pardubicích jako volně pobíhající, proto se jej ujaly. Hlídka vyrozuměla majitelku tohoto psa, které se její zvíře vrátilo a událost dořeší pardubičtí policisté.

Skupina mladíků bez roušek v Novoměstské ulici

V 18.26 hodin vyjeli strážníci do Novoměstské ulice, kde se zdržovala skupina mladíků bez zakrytých dýchacích cest. Hlídka tyto lidi poučila a ti se poté rozešli.

Parkovačka za stání s autem před vjezdem do garáže

Přesně v 19 hodin se na strážníky obrátil majitel místní garáže, protože před jejím vjezdem parkoval nesprávně cizí automobil. Vzhledem k tomu, že se hlídce nepodařilo kontaktovat majitele vozidla, byla po dohodě s oznamovatelem za jeho stěrač umístěná výzva pro nepřítomného řidiče.

Podezřelý muž odjížděl ze sídliště U Stadionu na kole

O půlnoci kontaktovala strážníky obyvatelka sídliště U Stadionu s tím, že na její zvonek zvonil neznámý podezřelý muž, jenž se hodlal dostat do jejich bytového domu, kde před časem došlo ke vloupání do sklepů, a dodala, že když dotyčný odešel s nepořízenou, začalo se v sousedních vchodech zapínat osvětlení na chodbách, což mohl způsobit tento muž, když tudy procházel. Protože hlídka po příjezdu k budově zjistila, že dotyčný z místa odjel na jízdním kole, přičemž další jízdní kolo vezl vedle sebe, byla přivolána Policie ČR, jež událost převzala k řešení a strážníci jí asistovali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here