V sobotu začíná v Chrudimi sčítání lidu a občané mají zákonnou povinnost se ho zúčastnit

0
778
V první fázi budou mít občané možnost zúčastnit se sčítání lidu on-line prostřednictvím elektronického formuláře na webu nebo v mobilní aplikaci. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Od soboty 27. března začíná letošní sčítání lidu. V první fázi budou mít občané možnost zúčastnit se ho on-line prostřednictvím elektronického formuláře na webu nebo v mobilní aplikaci. Kdo této možnosti nevyužije, má zákonnou povinnost v termínu od 17. dubna do 11. května vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.

Získat ho lze spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře nebo na kontaktních místech sčítání. Vyplněný formulář v obálce je možné odevzdat buď na poště nebo vhodit do poštovní schránky na kontaktních místech. V Chrudimi jsou kontaktními místy pobočky České pošty na Resselově náměstí čp. 109 a v Topolské čp. 1204.

Sčítací komisaři jsou speciálně proškolení zaměstnanci České pošty a Českého statistického úřadu. Jejich úkolem je zejména roznos listinných sčítacích formulářů v předem oznámeném termínu těm, kteří se nesečetli on-line. Sčítací komisaři mají viditelně umístěný průkaz a mají povinnost se na požádání prokázat svým osobním dokladem, například občanským průkazem nebo cestovním pasem. Přehled a identifikační údaje sčítacích komisařů pro Chrudim a místní části najdete na odkazu: bit.ly/…dim. Veškeré další informace najdete na oficiálním webu www.scitani.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here