Velikonoce v roubenkách hlineckého Betléma i na sociálních sítích

0
835
Foto: SLS Vysočina

Za normálních okolností by Muzeum v přírodě Vysočina zvalo návštěvníky na velikonoční program do památkové rezervace Betlém v Hlinsku. Vzhledem k současné situaci to možné není, ale přesto má pro veřejnost zajímavou nabídku.

„Naši odborní pracovníci vymysleli aktivity nejen pro sociální sítě a webové stránky, ale i pro venkovní prostor na Betlémě. Pokud sem přijdete, můžete od 26. března do 6. dubna nahlížet do oken roubenek, v nichž budou umístěny předměty typické pro Velikonoce včetně tradičního pečiva. A krátké texty vám přiblíží významné okamžiky jarních svátků,“ sdělila ředitelka muzea Magda Křivanová.

Na facebooku a instagramu přináší muzeum spoustu zajímavostí nejen o Velikonocích, ale jarních svátcích vůbec. Dokonce zde naleznete krátká názorná videa, podle nichž můžete zkusit tvarovat pečivo jidáše tak, jak to dělaly naše prababičky, anebo ozdobit kraslice tradičním způsobem. Na webových stránkách si pak až do 26. dubna přečtete, jak lidé v minulosti vítali příchod jara.

Muzeum v přírodě Vysočina chystá i na další jarní týdny činnosti, jimiž osloví lidi na sociálních sítích i v prostoru Betléma. Informace o nich budou zveřejňovány na stránkách www.nmvp.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Foto: SLS Vysočina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here