Stížnost na mejdan v zahrádkářské kolonii Na Bělidle se nepotvrdila. Šlo o členy společné domácnosti

0
788
Zahrádkářská kolonie Na Bělidle na protějším břehu řeky Chrudimky. Foto: Roman Zahrádka

V úterý 23. března krátce po deváté ráno bylo oznámeno na linku 156, že v Průmyslové ulici parkuje nesprávně automobil na chodníku a zároveň ve vjezdu do tamní firmy. Hlídka na místě shledala hned čtyři vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Zákaznice měla strach z partnera a odmítala opustit prodejnu

Ve 12.40 hodin byli strážníci přivoláni do ulice SNP, odkud ostraha supermarketu oznámila, že přítomná zákaznice jejich prodejny má strach opustit supermarket, neboť se obává možného napadení ze strany svého partnera, který jí předtím v prodejně slovně napadl. Protože hlídka dotyčného muže nikde v okolí supermarketu nezaregistrovala, oznamovatelka odešla domů a další šetření události odmítla.

Konflikt mezi vychovatelem a chovancem vyřeší správní orgán

Před 14. hodinou kontaktovala strážníky pracovnice DDŠ v Čáslavské ulici s tím, že v jejich zařízení došlo ke konfliktu mezi jedním z chovanců a vychovatelem, jemuž zmíněný chlapec hrubě a vulgárně vynadal. Po příjezdu strážníků na místo vyšlo najevo, že oznámenému jednání předcházel fyzický konflikt mezi dvěma žáky, který se snažil zmíněný pedagogický pracovník společně se svými kolegy ukončit. Následně byli všichni tři nevybíravým způsobem slovně napadeni jedním z chovanců. Protože se nejednalo o první případ, kdy se dotyčný mladík choval hrubě k personálu tohoto zařízení, hlídka událost zadokumentovala a věc dořeší příslušný správní orgán.

V ulici Čs. armády parkoval před vjezdem na pozemek automobil

V 15.10 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, kde před vjezdem na pozemek tamního obyvatele nesprávně parkoval cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Stížnost na mejdan v kolonii Na Bělidle se nepotvrdila

O několik minut později bylo oznámeno na tísňovou linku, že se na jedné ze zahrad v areálu zahrádkářské kolonie Na Bělidle koná mejdan, kterého se účastní větší počet lidí, porušujících tak vládní opatření. Hlídka informaci prověřila, avšak protiprávní jednání zde neshledala, neboť šlo o majitele příslušné zahrady, jeho matku a přítelkyni, žijící ve společné domácnosti.

Dcera oznamovatelky přivedla domů zaběhnutého psa

V 17.18 hodin kontaktovala strážníky obyvatelka Slovenské ulice, neboť se její dcera vrátila domů společně s cizím volně pobíhajícím psem. Hlídka zvíře převzala od oznamovatelky a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byl pes bez evidenční známky a mikročipu umístěn do připraveného kotce.

Neoprávněně obsazené parkovací místo ve Václavské ulici

Přibližně o dvacet minut později byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde vyhrazené parkovací místo u domu zdejšího obyvatele neoprávněně obsadil cizí automobil. Protože se majitele uvedeného vozidla hlídce nepodařilo kontaktovat, byla za jeho stěrač umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here