Zloděj poškodil v chrudimském supermarketu část ukradeného zboží a neměl na zaplacení. Půjde tedy před komisi

0
452
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 21. března v 7.42 hodin oznámil na linku 156 obyvatel Slovenské ulice, že se před jeho domem zdržuje cizí volně pobíhající pes. Strážníci však na místě zvíře nezastihli, proto na základě místní znalosti odjeli do nedaleké ulice, kde pes čekal u branky domu svého majitele. Protože dotyčný na zvonění hlídky nereagoval, strážníci zvíře vpustili na pozemek, kde ho zajistili. Událost bude s odpovědným majitelem psa dořešena v následujících dnech.

Z řeky u Janderova byla vylovena uhynulá kachna

Po 13. hodině obdrželi strážníci informaci o tom, že se v řece u Janderova nachází uhynulá kachna. Oznamovatel zároveň projevil obavu z toho, že k uhynutí zvířete mohlo dojít v důsledku nakažení ptačí chřipkou. Protože se kachna nacházela uprostřed vodního toku, byli na místo přivoláni hasiči, kteří ptáka pomocí techniky z řeky vyzvedli a předali strážníkům. Hlídka s podezřením na možné onemocnění kachny kontaktovala Krajskou veterinární správu. Následně bylo zvíře umístěno do speciálního mrazicího boxu v areálu Technických služeb v Sečské ulici, odkud bylo předáno k odborné likvidaci.

Žena měla problémy s cizím zaběhnutým psem

V 15.15 hodin byli strážníci přivoláni do Družstevní ulice ve Slatiňanech, kde místní obyvatelka měla problém s cizím volně pobíhajícím psem. Dotyčná strážníkům po příjezdu sdělila, že se zvíře snažilo napadnout jejího psa a dodala, že jej před útokem stačila vyzvednout do náruče a ochránit. Protože se v této době neznámý pes již nacházel na pozemku svého majitele, hlídka jej kontaktovala a událost s ním vyřešila.

Pět parkovaček po upozornění občana ve Fibichově ulici

V 18.03 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že u panelového domu ve Fibichově ulici zaregistroval několik automobilů stojících v místě, kam mají řidiči dopravní značkou vjezd zakázán. Hlídka proto na těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Zloděj poškodil v supermarketu část ukradeného zboží

V 19.53 hodin oznámila na tísňovou linku ostraha supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v supermarketu zastihli podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Protože část nezaplaceného zboží byla poškozená a dotyčný neměl při sobě finanční prostředky, aby škodu uhradil, byla událost zadokumentována a spisový materiál bude postoupen přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim k dořešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here