Mladíci lezli podle oznamovatele na Kopanici po městských hradbách a odlamovali zdivo

0
752
Němý svědek na chrudimské Kopanici. Foto: Roman Zahrádka

V neděli 28. března v 9.46 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde v jednom z bytových domů došlo k poškození vstupních dveří do sklepa. Po příjezdu hlídky na místo vyšlo najevo, že dveře poškodil jeden z obyvatelů domu, jenž už se s oznamovatelem domluvil, že dveře sám uvede do původního stavu. Pokud dotyčný slib nedodrží, hlídka událost zadokumentuje a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Bezdomovci si schovali křovinořez a jízdní kolo

O tři minuty později bylo oznámeno na linku 156, že se za autobusovou zastávkou ve Vlčnově nachází věci, které tam večer uložili bezdomovci. Oznamovatel strážníkům označil místo, kde ležel motorový křovinořez a dámské jízdní kolo. Hlídka tyto věci vyzvedla a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim. O okolnostech nálezu byla vyrozuměna Policie ČR.

Občan předal strážníkům nalezené doklady

V 15.05 hodin se před služebnu městské policie dostavil občan a předal strážníkům nalezené doklady. Hlídka i tyto věci odevzdala do oddělení ztrát a nálezů.

Zloděj z Ukrajiny se přiznal ke krádeži. Dostal pokutu

Před 16. hodinou vyjeli strážníci do ulice SNP, kde došlo v supermarketu ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla podezřelého muže z Ukrajiny, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto s ním strážníci vyřešili přestupek proti majetku uložením pokuty. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Mladíci prý lezli po hradbách a odlamovali zdivo

V 16.53 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že na Kopanici u odpočívadla lezou mladíci po městských hradbách a odlamují zdivo, které hází na zem. Hlídka informaci prověřila, avšak chlapce zde nezastihla

Dvě parkovačky po stížnosti občana v ulici Dr. Bartůňka

Po 22. hodině byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Bartůňka, kde na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy parkoval cizí automobil bez příslušného označení. Hlídka proto v uvedené ulici umístila na dvě vozidla výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here