Oznamovateli vadila rodinná oslava v zahrádkářské kolonii Na Bělidle

0
694
Zahrádkářská kolonie Na Bělidle na protějším břehu řeky Chrudimky. Foto: Roman Zahrádka

V sobotu 27. března v 9.05 hodin bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že na nábřeží u restaurace v Havlíčkově ulici došlo k sesuvu pískovcové stěny do koryta řeky. Strážníci na místě pomocí technického prostředku vymezili nebezpečný prostor, do něhož zakázali vstup, a o události vyrozuměli vedení města. To zajistilo neprodlené uzavření inkriminovaného místa přenosným oplocením. O události byl poté informován dispečink Povodí Labe, jenž do Chrudimi vyslal příslušného pracovníka, aby zjistil rozsah vzniklé havárie. Poté byl ohrožený úsek nábřeží za přítomnosti vedení města uzavřen.

Strážníci vykázali děti z hromady palet, kde si hrály

V 10.23 hodin byli strážníci přivoláni do ulice K Vápence, kde na složených paletách patřících tamní prodejně stavebnin občan zaregistroval hrající si děti, přičemž pojal obavu o jejich zdraví v případě pádu. Hlídka po příjezdu na místo děti odsud vykázala.

Ve Škrovádu měl volně pobíhat zaběhnutý malamut

O dvě minuty později obdrželi strážníci informaci o tom, že se ve slatiňanském Škrovádu volně pohybuje pes plemene malamut. Hlídka opakovaně uvedenou lokalitu prověřila, avšak uvedené zvíře zde nezpozorovala.

Žena zapomněla ve dveřích svého automobilu klíče

Přesně v poledne kontaktoval strážníky obyvatel Pardubické ulice s tím, že zaregistroval u zaparkovaného cizího automobilu ve dveřích ponechané klíče, a protože se u tohoto vozidla nikdo nenacházel, automobil uzamknul a klíče převzal k sobě do úschovy. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitelku tohoto auta. Následně strážníci klíče od muže převzali a předali je dotyčné, jež interiér svého automobilu prověřila a poté vozidlo zajistila.

Odstavený přívěs naboural vlivem silného větru do auta

V 14.35 hodin vyjeli strážníci do Husovy ulice, odkud místní obyvatelka oznámila, že se tam vlivem silného větru dal do pohybu nedostatečně zajištěný odstavený přívěs, jenž poté naboural do zaparkovaného automobilu. Hlídka informaci na místě prověřila a poté přivolala policisty, kteří celou událost převzali k řešení.

Rodinná oslava v zahrádkářské kolonii Na Bělidle

Před 17. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že se na konkrétní zahradě v zahrádkářské kolonii Na Bělidle koná oslava, které se účastní větší počet navzájem cizích lidí. Hlídka na místě zastihla majitele zahrady, jeho matku a přítelkyni, žijící ve společné domácnosti. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno.

U Vestce měl muž kopat do ženy. Pár nakonec přiznal jen hádku

V 17.34 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že u mostu v místní části Vestec neznámý muž kopal do ženy. Strážníci vyjeli na místo, kde zastihli partnerský pár. Oba lidé hlídce přiznali, že mezi nimi došlo ke slovní rozepři, avšak vzájemné fyzické napadení oba vyloučili a dalšího šetření ze strany městské policie nežádali.

Podnapilý muž sbíral z vozovky střepy z rozbité lahve

Přibližně o dvacet minut později byli strážníci přivoláni do Topolské ulice, kde se měl pohybovat podezřelý muž, jenž zastavoval projíždějící automobily. Hlídka na místě zastihla člověka, který z vozovky sbíral skleněné střepy z lahve, jež mu tam upadla. Poté tento mírně podnapilý muž odešel domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here