Strážníci asistovali při odchytu nutrií v Soukenické ulici. Dohlíželi zde na bezpečnost silničního provozu a informovali kolemjdoucí

0
460
Foto: Kodl Cr

V pondělí 29. března před 14. hodinou oznámil na linku 156 občan, že u panelového domu ve Fibichově ulici odchytl volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Strážníci tedy zvíře od muže převzali a následně podle mikročipu zjistili jeho majitelku z Chrudimi. Po vyřešení přestupku s hlídkou žena svého psa v pořádku převzala.

Žena donesla strážníkům nalezenou peněženku

O několik minut později se před služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavila mladá žena, jež strážníkům předala cizí peněženku s doklady a s náušnicemi, které téhož dne našla odloženou na lavičce. Peněženka i s obsahem byla uložena do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Poškozená lampa veřejného osvětlení na Tyršově náměstí

V 15.13 hodin byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, kde občan zaregistroval poškozenou lampu veřejného osvětlení. Hlídka informaci prověřila. Vzhledem k tomu, že se provedeným šetřením hlídce nepodařilo zjistit svědka události, byla po konzultaci s příslušnou úřednicí Městského úřadu v Chrudimi tato skutečnost zanesena do knihy závad.

Muž přilákal zatoulaného psa na kus salámu

V 17.44 hodin upozornil telefonicky řidič strážníky na to, že na silnici vedoucí do Vlčnova volně pobíhá pes a dodal, že společně s tímto zvířetem, které přilákal na salám, vyčká na příjezd strážníků. Po příjezdu hlídky se však pes dal na útěk a odběhl pryč. Strážníci poté prověřili Václavskou ulici i její okolí, avšak zvíře už nezaregistrovali.

Strážníci asistovali při odchytu nutrií v Soukenické ulici

O minutu později požádal o asistenci strážníků pracovník Odboru životního prostředí při Městském úřadu v Chrudimi, jenž se společně s dalšími muži chystal v Soukenické ulici provést odchyt nutrií, které se zdržovali v okolí vodního náhonu, neboť je bylo třeba přemístit na vhodnější místo. Hlídka během odchytu těchto zvířat dohlížela na bezpečnost silničního provozu a kolemjdoucí lidi informovala o probíhající akci ochránců přírody.

Nákladní vozidlo projelo zákazem na Resselově náměstí

Ve 20.26 hodin oznámil na tísňovou linku občan, že přes Resselovo náměstí právě projelo v rozporu s dopravním značením nákladní vozidlo. Pro vytíženost hlídky se uvedený automobil v katastru města nepodařilo zastihnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here