Před prodejnou v Havlíčkově ulici byla napadena žena z Prahy

0
864
Foto: Roman Zahrádka

Ve čtvrtek 1. dubna v 8.29 hodin kontaktovala strážníky obyvatelka Husovy ulice, protože před vchodem do jejího domu ležel cizí volně pobíhající pes. Hlídka tedy zvíře odchytla a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde psa předala do péče přítomné pracovnice.

Upozornění na bezdomovce na lavičce v Soukenické ulici

Ve 13.38 hodin byli strážníci přivoláni do Soukenické ulice, kde ležel na lavičce bezdomovec. Hlídka však na místě, ani v okolí nikoho nezastihla. Následně vyšlo najevo, že dotyčného muže z místa před příjezdem strážníků vykázal příslušník Policie ČR.

Před prodejnou v Havlíčkově ulici byla napadena žena

Ve 13.49 hodin obdrželi strážníci informaci o tom, že před jednou z prodejen v Havlíčkově ulici napadl muž ženu. Strážníci po příjezdu jednali s napadenou ženou z Prahy, jež uvedla, že má dlouhodobé problémy se svým přítelem. Protože dotyčná, jež neměla na sobě žádné viditelné zranění, sdělila, že incident odmítá jakkoli dál šetřit, hlídka ji poučila a poté odjela.

Vulgárně pokřikující muž se ve Fibichově ulici nenašel

Krátce před 16. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, kde se měl u dětského hřiště zdržovat podezřelý muž, jenž vulgárně pokřikoval. Hlídka na místě kontaktovala přítomné maminky, které uvedly, že takového člověka zde vůbec nezaregistrovaly.

Opilému mladíkovi se Na Větrníku udělalo špatně

V 18.39 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na autobusové zastávce v sídlišti Na Větrníku leží na zemi zřejmě opilý mladík. Protože tento místem i časem orientovaný mladý muž strážníkům uvedl, že se mu udělalo špatně, hlídka jej dopravila do místa bydliště, kde dotyčného předala do péče jeho matky.

Další upozornění na srocování mládeže Na Kopanici

Před 20. hodinou kontaktoval strážníky muž, jenž uvedl, že na odpočívadle v ulici Na Kopanici posedává mládež a dodal, že tam po ní vždy zůstane nepořádek. Strážníci zde zastihli osm lidí s řádně nasazenými respirátory a s předepsanými rozestupy. Žádné odpadky v jejich okolí hlídka nezaregistrovala, proto přítomné lidi poučila a poté odjela.

Obyvatelka pečovatelského domu slyšela volání o pomoc

Ve 21.34 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Obce Ležáků, kde obyvatelka pečovatelského domu slyšela otevřeným oknem z ulice volání o pomoc. Hlídka po příjezdu na místo shledala, že volání nevychází z ulice, nýbrž z pečovatelského domu. Následně vyšlo najevo, že jedna z jeho obyvatelek doma upadla a sama nedokázala vstát. Strážníci ji tedy vyzvedli po pádu nezraněnou a usadili na židli. Protože paní lékařské vyšetření odmítla, hlídka odjela.

Hlasitá hádka U Stadionu skončila příjezdem strážníků

Ve 22.50 hodin oznámil na tísňovou linku obyvatel bytového domu v sídlišti U Stadionu, že se jeho sousedé doma hádají. Strážníci v budově kontaktovali obyvatelku příslušného bytu. Žena hlídce uvedla, že její manžel, jenž trpí duševní nemocí, vypnul v jejich bytu elektrický proud. Protože se obávala, co dalšího udělá, požádala souseda o přivolání strážníků. Hlídka k jejímu silně rozrušenému manželovi přivolala Zdravotní záchrannou službu, jejíž posádka dotyčnému podala tišící léky a ponechala jej v domácím prostředí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here