Pozoruhodné dokumenty na webové přehlídce odhalují dnešek očima mladých

0
457
Foto: Dollarphotoclub.com

Až do 18. dubna probíhá na internetu přehlídka My Street Films Online – tam, kde právě jste. Představuje nejzajímavější dokumenty z historie projektu My Street Films. Čtyři tematické sekce ukazují různorodost přístupů k dokumentům, a tudíž širokou škálu formátů, které během projektu vznikaly. Ještě než se k nim dostaneme, důležitá informace pro amatérské filmaře.

Jedinečná šance i pro začínající filmaře z Chrudimska

I letos byl v dubnu vyhlášen veřejný open call, kam se zájemci mohou přihlásit se svými náměty. Lektorská dua pak vyberou ty nejlepší: až osm uchazečů v Praze a dalších osm v Brně tak získá účast na workshopech s inspirujícími českými dokumentaristy zdarma.

Škodlivá bytová turistika, odpůrce imigrantů či charismatický mystik z Chomutova

Zpět k přehlídce. Je rozdělena do čtyř tematických sekcí: „Není mi to jedno,“ „Mezi mnou a tebou film,“ „Portrét – víc než selfie!“„Dotknout se paměti“. V každé si můžete kdykoli zdarma přehrát inspirativní dokumenty a přečíst si k nim výstižné anotace. Obsah některých z nich naznačuje mezititulek…

Zmínku si zaslouží i doprovodná diskuse na téma „Tvorba jako cesta z krize“, která se uskuteční online ve čtvrtek 8. dubna od 20 hodin. Debatovat budou Šimon Holý (s filmovým projektem Zrcadla ve tmě, který vznikal i během karantény), Barbora Chalupová (s právě dokončeným filmem Zákon lásky), Jan Foukal (představí film s pracovním názvem Zámek, ve kterém se byt stává jednou z hlavních postav) a Marika Pecháčková (promluví o vznikajícím filmu Velké nic, který reflektuje pandemickou situaci, ale i o svém dalším snímku, který je příběhem dvou žen z opačných konců světa).

Čas, který strávíte na stránkách https://mystreetfilms.cz, rozhodně nebude promarněný.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here