Strážníci museli dvakrát během jediného dne řešit stížnost na porušování vládního nařízení ve skateparku

0
821
Foto: Město Chrudim, tiskový odbor

V pátek 9. dubna ráno po půl sedmé oznámila obyvatelka Slatiňan strážníkům, že odchytla volně pobíhajícího psa. Protože se majitele tohoto zvířete hlídce podle evidenční známky umístěné na jeho obojku nepodařilo zjistit, byl pes dopraven do útulku v Sečské ulici, kde byl umístěn do připraveného kotce.

Obsazené parkovací místo České spořitelny

V 7.44 hodin byli strážníci přivoláni k peněžnímu ústavu na Palackého třídě, kde parkovací místo vyhrazené pro služební vozidlo neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka tedy za stěrač tohoto auta umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ženě zablokovala auto svým vozidlem jiná řidička

O hodinu později kontaktovala strážníky řidička, jejíž automobil stojící na parkovišti ve Václavské ulici zablokovalo cizí nesprávně stojící vozidlo. Strážníci proto kontaktovali majitelku tohoto automobilu. Dotyčná se dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou své vozidlo přeparkovala.

Parkovačka v ulici Čs. armády po upozornění občana

V 9.28 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, kde občan zpozoroval automobil parkující v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V Havlíčkově ulici volně pobíhal pes se žlutým obojkem

Přibližně o dvacet minut později bylo oznámeno na linku 156, že u restaurace v Havlíčkově ulici volně pobíhá pes se žlutým obojkem na krku. Hlídka prověřila okolí tohoto podniku, avšak zmíněné zvíře zde nezaregistrovala.

Anonym upozornil na auto tvořící překážku na silnici

V 10.06 hodin obdrželi strážníci anonymní oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž poblíž Úzké ulice tvořil překážku v silničním provozu. Hlídka však v uvedené lokalitě nezaregistrovala žádné vozidlo, jež by omezilo průjezdnost místních komunikací.

Uhynulá kočka za jedním z domů ve Václavské ulici

Po 14. hodině byli strážníci přivoláni k jednomu z domů ve Václavské ulici, kde se nacházela uhynulá kočka. Hlídka uvedené zvíře vyzvedla a následně je dopravila do areálu Technických služeb, kde byla kočka umístěna do speciálního mrazicího boxu, odkud byla následně předána k odborné likvidaci.

Stížnost na porušování vládního nařízení ve skateparku

V 15.16 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v areálu nově zbudovaného skateparku dochází k porušování vládního nařízení. Strážníci u přítomných osob protiprávní jednání neshledali, neboť se jednalo o profesionální sportovce, kteří na základě vydaného povolení mohou využívat skatepark i v době současných proticovidových opatření.

Občan nalezl v Městském parku cizí peněženku

Před 17. hodinou kontaktoval strážníky občan s informací o tom, že v Městském parku nalezl cizí peněženku. Hlídka tedy peněženku i s obsahem od muže převzala a poté ji odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Další stížnost na srocování většího počtu osob ve skateparku

V 17.15 hodin vyjeli strážníci opět k místnímu skateparku, neboť se zde opět měly nacházet osoby porušující vládní nařízení. Ani v tomto případě však hlídka protiprávní jednání neshledala, neboť i tentokrát šlo pouze o sportovce s povolením uvedený sportovní areál využívat i v době platných proticovidových opatření.

Čtveřice lidí měla popíjet u supermarketu alkohol

Krátce po 19. hodině požádal o spolupráci strážníků operační důstojník Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o čtyřech lidech, kteří měli sedět u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové a popíjet alkohol. Strážníci uvedené místo prověřili, avšak tyto lidi zde nezastihli.

Zkouška hudební skupiny rušila noční klid na Borzně

Ve 23.14 hodin bylo oznámeno na linku 156, že je z restaurace v obchodním centru na Borzně slyšet hlasité bubnování, přestože tato provozovna by měla být uzavřená. Strážníci kontaktovali majitele uvedené budovy, jenž se dostavil na místo a hlídce svůj objekt zpřístupnil. V místní hudební zkušebně bylo hlídkou zastiženo několik osob, jež uvedly, že zde skládají hudbu na připravované letní festivaly a dodaly, že si neuvědomily, že přes slabou skleněnou výplň v oknech bude jejich hudba znít na ulici a rušit noční klid. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Na Větrníku měla rušit klid parta mladých lidí na zastávce

Sedm minut po půlnoci upozornila žena strážníky na to, že na autobusové zastávce v sídlišti Na Větrníku sedí skupina mladých lidí, která svým křikem ruší noční klid. Hlídka však na místě, ani v okolí nikoho nezastihla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here